Ignacy Kurczyński odwiedził Skarżysko. W Mechatroniku opowiadał o okrucieństwach wojny

901
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Ignacy Kurczyński, kielczanin, odwiedził Skarżysko-Kamienną. W Zespole Szkół Transportowo-Mechatronicznych, na zaproszenie Stowarzyszenia Rozkwitaj, spotkał się z uczniami, którym barwnie opowiadał o swoich przeżyciach w czasie II wojny światowej.

Ignacy Kruczyński ma 98 lat i nie tylko cieszy się bardzo dobrym zdrowiem, ale też zachowuje pogodę ducha. Niezwykłą jak na ogrom tragicznych przeżyć, których doświadczył w czasie II wojny światowej.

Ignacy Kurczyński

Kielczanin przyjechał do Skarżyska-Kamiennej na zaproszenie działającego w obu miastach Stowarzyszenia Rozkwitaj. Uczniom Mechatronika opowiadał o tamtych bardzo trudnych czasach.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Ignacy Kurczyński najpierw został zesłany na roboty. Uciekł z nich, ale został złapany i wylądował w obozie Gross-Rosen. Tam zetknął się z okrucieństwami wojny w wielu odsłonach. Był świadkiem śmierci wielu swoich towarzyszy niewoli. Wojenne tragedie, które widział, a o których opowiadał, robiły wrażenie na młodych ludziach.

Jednakże tragiczny czas wojennej pożogi nie złamał go całkowicie. Ignacy Kurczyński wrócił do Kielc i rzucił się w wir życia. A jego życie było i jest intensywne. Prowadził własny i rodzinny biznes, którego dogląda do dziś.

Tutaj Ignacy Kurczyński również opowiada o czasach II wojny światowej:

 

Uczniowie wraz ze swoją dyrektor Joanną Żurawką dziękowali gościowi za wizytę i wspomnienia. On sam był niezwykle wzruszony pozytywnym przyjęciem ze strony społeczności szkolnej.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to