Jak dbać o pralkę? Sprawdzone sposoby na czyszczenie i konserwację

335
jak czyscic pralke
Jak dbać o pralkę?
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Pralka to sprzęt, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Jeśli chcesz, by posłużyła ci przez długi czas, nie tylko wybierz odpowiedni model, ale przede wszystkim – odpowiednio o niego dbaj! Dowiedz się, o czym powinieneś pamiętać, by urządzenie działało jak nowe przez wiele lat!

Jak wybrać odpowiednią pralkę?

Zanim dowiesz się, jak zadbać o swoją pralkę, upewnij się, że wiesz, jak wybrać właściwy model. Staraj się zdecydować na model sprawdzonego producenta – pomocne będą opinie użytkowników i recenzje wideo, które mogą zasugerować, jak sprzęt sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Jeśli możesz, szukaj propozycji wyposażonej w innowacyjne technologie. Masz wówczas pewność, że ubrania będą odpowiednio doprane! Przyjrzyj się także takim aspektom, jak klasa energetyczna i zużycie wody. Pralka to sprzęt, który będzie w ciągłym użyciu – dobrze, by nie generowała zbyt wysokich rachunków!

Mając na uwadze powyższe kwestie, łatwo ci będzie odpowiedzieć na pytanie, jaka pralka będzie najlepsza. Bezawaryjne działanie to jeden z największych atutów urządzenia – upewnij się jednak, że robisz wszystko, by sprzęt pracował bez usterek!

Jak dbać o pralkę? Najważniejsze kwestie

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Dbanie o pralkę może kojarzyć się z czasochłonnymi zabiegami, które sprawią, że cały proces pozbywania się plam będzie jeszcze bardziej skomplikowany. Tymczasem podstawowe dbanie o pralkę oznacza po prostu użytkowanie sprzętu zgodnie z instrukcją – poczynając od właściwego podłączenia! Jeśli nie masz w tym doświadczenia, lepiej skorzystać z pomocy fachowca. Zwracaj uwagę na to, co wkładasz do pralki – dokładnie opróżniaj kieszenie i zważaj, by w środku nie pozostały metalowe elementy, które mogą uszkodzić bęben. Pamiętaj również, by zadbać o użycie właściwego detergentu – upewnij się, że specyfik, który chcesz dodać do pralki, faktycznie jest do tego przeznaczony.

Nie powinieneś też zapominać o ścisłym przestrzeganiu limitu załadunku pralki. Regularne przeładowywanie urządzenia może skończyć się awarią! Zwracaj też uwagę na prawidłową pracę pralki – jeśli zauważysz coś niepokojącego, możesz sprawdzić sposób postępowania w instrukcji obsługi lub skonsultować się z ekspertem.

Prawidłowe czyszczenie pralki – kluczowe zasady

Jak czyścić pralkę? Przede wszystkim regularnie! Tylko wtedy masz pewność, że prawidłowo troszczysz się o swoje urządzenie. Uporządkuj też przestrzeń wokół sprzętu – wycieraj podłogę, jeśli pralka ustawiona jest blisko prysznica – jej nadmiar może przyczynić się do korodowania urządzenia.

Co trzeba czyścić w pralce?

  • Filtr – dobrze pamiętać o tym chociaż raz na trzy miesiące. Zatrzymuje on bowiem zanieczyszczenia, które trzeba regularnie usuwać. Samo czyszczenie filtra nie jest skomplikowaną czynnością – wystarczy trochę wprawy! Pamiętaj, by przed włożeniem filtra z powrotem do pralki dokładnie go osuszyć.
  • Szufladę na detergenty – niektórzy radzą, by dokładnie ją czyścić po każdym użyciu, w praktyce dobrze mieć bardziej realistyczne podejście i założyć porządki raz w miesiącu. Pozbędziesz się w ten sposób resztek detergentów, które mogły osiąść na ściankach szufladki.
  • Uszczelki – tam mogą gromadzić się zabrudzenia i szkodliwe bakterie. Dobrze czyścić je raz w miesiącu. Jak? Najlepiej wodą – a potem dokładnie wysuszyć za pomocą papierowego ręcznika.
  • Bęben – jest narażony na osadzanie się kamienia, dlatego nie pomijaj go w dbaniu o czystość pralki! W czyszczeniu tego elementu sprawdza się soda oczyszczona lub ocet. Sprawdź też zalecenia producenta spisane w instrukcji.
  • Panel sterowania – możesz łatwo zapomnieć o tym, ale na panelu sterowania osadzają się zanieczyszczenia i bakterie. Dlatego regularnie czyść ten element urządzenia, korzystając z odpowiednich detergentów.

Dbanie o pralkę pozwoli ci cieszyć się sprzętem przez wiele lat. To nie tylko wygoda, ale i oszczędność. Bezawaryjne działanie urządzenia to nie tylko kwestia odpowiedniego doboru modelu, ale także stosowania się do wskazówek producenta zawartych w instrukcji. Sprawdź polecane pralki w MediaMarkt, przeczytaj opinie użytkowników i zdecyduj, który sprzęt będzie najlepszym wyborem do twojej łazienki!

 

Materiał powstał we współpracy z Mas Media

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here