REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Dni Skarżyska 2018 już przeszły do historii. Przez trzy dni mieszkańcy miasta i goście mogli bawić się na wiele sposobów. Wśród wielu atrakcji nie mogło zabraknąć występów gwiazd. W sobotę byli to Shaun Baker i Jessica Jean, a w niedzielę Lady Pank.

Zapraszamy na Dni Skarżyska 2022:

Dni Skarżyska 2022: Zespół Afromental gwiazdą

Tysiące osób odwiedziły w sobotę i niedzielę stadion Ruchu, który jak co roku był główną areną Dni Skarżyska. Jednak obchody zaczęły się już w piątek i trwały do późnych godzin wieczornych w niedzielę.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

W piątek zaprosiły do siebie jednostki miejskie, m.in. Biblioteka Publiczna, gdzie odbyła się gra miejska oraz konkurs wiedzy o Skarżysku. Wieczorem w klubie Semafor odbył się koncert grupy Secret Rule z suportem skarżyskiego zespołu Raincoat.

W sobotę odbyła się pierwsza odsłona festynu na stadionie, a w niedziel nastąpiła kulminacja. Choć w oba dni doskwierał upał, to przez stadion przewinęły się tysiące osób. Wiele działo się i na scenie, i na murawie boiska. Szczególnie dużo powodów do radości mieli najmłodsi.

Na scenie prezentowali się artyści. Zaczęły niezniszczalne Perły z Lamusa, pojawił się nowy skarżyski zespół TSK Folk, znane już w Skarżysku trio dance E-Maill czy zespół Blues Station grający ponadczasowe covery zespołu Dżem.

Pierwszego dnia w roli gwiazd wystąpił duet Shaun Baker i Jessica Jean, który wykonał wiele znanych przebojów muzyki tanecznej. Na scenie towarzyszyli im tancerze ze skarżyskiej szkoły tańca Respect Dance. Dzień zakończył się kolejną porcją przebojów, tym razem w wykonaniu DJ-a Tomasza Gluzy.

Całe Dni Skarżyska 2018 zakończył koncert legendy polskiej sceny – zespołu Lady Pank. Zaczęli „Kryzysową narzeczoną”, a potem dołożyli jeszcze wiele innych z mnóstwa swoich przebojów.

Gdy na scenie występowali artyści, na płycie boiska swoje produkty i usługi zaprezentowały skarżyskie firmy. Na stoisku firmy Scarnet hitem były idealne na upalną pogodę kapelusze. Firma udostępniła wszystkim darmowy hotspot oraz zaprezentowała swoją nową ofertę – telewizję internetową. Na stoisku Naturhouse Skarzysko-Kamienna można było tradycyjnie zbadać poziom tkanki tłuszczowej i uzyskać porady dietetyka.

Wiele firm, poza prezentacją swojej oferty, zaprosiło skarżyszczan, szczególnie dzieci, do zabawy. Firma Celsium udostępniła urządzenie do baniek mydlanych, Media Markt częstował pysznymi sokami, Wodociągi Miejskie – wodą z saturatora z sokiem, a na niemal każdym stoisku na wszystkich czekały gadżety.

Szczególnie dużo okazji do zabawy mieli właśnie najmłodsi. Mogli do woli szaleć w kranie dmuchańców, poddawać się malowaniu twarzy czy samemu malować kolorowanki.

Umiejętności swoich zawodników prezentowali Akademia Holistyczna i Skarżyski Klub Sportów Walki „Kyokushin-Karate”, a Centrum Obsługi Inwestora zaprosiło do udziału w konkursie dla start-upów.

Poza tradycyjną ofertą gastronomiczną, uczestnicy festynu mogli spróbować imponującego urodzinowego tortu oraz… zalewajki „na szynach”, która będzie lansowana na naszą potrawę regionalną. Sadząc po szybkości, z jaką się rozeszła, ma na to spore szanse.

Dniom Skarżyska towarzyszyły inne wydarzenia. Z okazji 95. rocznicy otrzymania praw miejskich odbyła się uroczysta sesja rady miasta. Podobnie jak w roku poprzednim odbyła się Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych. Poza konkurencjami dla psów rasowych, organizatorzy zaprosili do udziału w konkursie na Super Psa, czyli najsympatyczniejszego mieszańca Skarżyska.

Dni Skarżyska 2018 już za nami, ale wkrótce przed nami kolejna ciekawa impreza. I też trzydniowa. Od 29 czerwca do 1 lipca odbywać się będzie Street Food Festival 2018, na którym będzie można nie tylko zajadać się pysznościami, ale bawić nie gorzej, niż na dniach miasta.
Tutaj szczegóły: http://proskarzysko.pl/street-food-festival-skarzysko-2018-data-pierwsze-szczegoly/

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to