REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej wraz z Zespołem Szkół Technicznych zaprosiło miłośników fotografii do fotograficznego armagedonu – KADRmagedonu – czyli konkursu na ukazanie wizualnych zalet powiatu.

KADRmagerdon to konkurs fotograficzny, który zaczął się i skończył  tego samego dnia, w minioną niedzielę. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać osiem zdjęć o różnej tematyce. Temat zdjęcia dostawali SMS-em co godzinę, a komplet zdjęć musieli oddać wieczorem. Na starcie uczestnicy otrzymali wyprawkę, w którym był m.in. prowiant, a na koniec również czekał na nich posiłek.

Tematy poszczególnych fotografii były następujące: Baśniowa kraina, Postęp cywilizacyjny, Cud natury, Ze Słońcem za pan brat, Spuścizna przodków, Oprócz błękitnego nieba, Zew włóczęgi oraz Fuzja kolorów.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

W konkursie wzięło udział trzydzieści osób, w dwóch kategoriach – młodzież szkolna i open.

W gronie jury zasiedli: przyrodnik Andrzej Staśkowiak, pasjonat fotografii Jarosław Sokołowski, fotograf Wiesław Darkowski oraz dwoje przedstawicieli referatu ds. promocji skarżyskiego starostwa – Beata Wojciechowska i Łukasz Wisowaty.

– Najmłodszy uczestnik konkursu miał 9 lat, najstarszy 59 lat. Spoglądając na różnice pokoleniowe, spodziewać się można było zróżnicowanych interpretacji i podejścia do tematów, i tak rzeczywiście było. To nie ułatwiło pracy jurorom oceniającym poszczególne fotografie, jak i całokształt pracy każdego uczestnika – tak skomentowali konkurs organizatorzy.

Jak dodali przedstawiciele organizatorów, w planach są kolejne odsłony konkursów tego typu oraz inne wydarzenia związane z fotografią. W skarżyskim Elektryku jest klasa o profilu fotograficznym, której uczniowie poznają tajniki tej dziedziny i tego typu inicjatywy mają również na celu pomóc im w rozwoju.

Konkurs fotograficzny KADRmagedon 2021 – wyniki:

Kategoria open:

 1. Paweł Maślarz – nagroda 3000 zł
 2. Martyna Cichosz – nagroda 1500 zł
 3. Konrad Kopycki – nagroda 500 zł
 4. Włodzimierz Płaneta
 5. Paweł Wełpa
 6. Kordian Gołebiewski
 7. Mirosław Dzięciołowski
 8. Dominik Telec
 9. Rafał Czarnecki

Początkowo drugie miejsce zajął Krystian Dróżdż, który jednak w międzyczasie opublikował jedno ze swoich zdjęć na Facebooku, co okazało się złamaniem regulaminu. Uczestnik postanowił w efekcie wycofać się całkowicie z konkursu.

Kategoria – młodzież szkolna:

 1. Kacper Kopycki – nagroda 500 zł
 2. Maria Skuza – nagroda 300 zł
 3. Karolina Sieczka – nagroda 200 zł
 4. Lena Komada
 5. Bartłomiej Okła
 6. Julia Adamczyk
 7. Natalia Stachowicz
 8. Piotr Bisiński
 9. Weronika Strejch
 10. Nikodem Stępień
 11. Bartłomiej Domagała
 12. Agata Kałużyńska

Poniżej najlepsze, zdaniem jury, zdjęcia w poszczególnych kategoriach:

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to