Kawiarnia Literacka MCK w jesiennych klimatach. Było radośnie i nieco nostalgicznie

877
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

W Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej odbyła się kolejna edycja Kawiarni Literackiej. Mamy jesień, więc i ona właśnie królowała w literacko-muzycznym repertuarze spotkania.

Kawiarnia Literacka MCK zaprasza na kolejne spotkanie. Bohaterką będzie Donata Gibaszewska:

Kawiarnia Literacka MCK tym razem głównie dla dzieci: Donata Gibaszewska zaprasza na spotkanie

Jesień to ta pora roku, kiedy obcowanie z literaturą, muzyką i innymi dziedzinami sztuki smakuje chyba najwyborniej. Coraz dłuższe wieczory sprzyjają spędzaniu czasu z książką czy płytą. Jako pora roku, jesień też sama sobie prowokuje do twórczości. Jeśli nie swoim pięknem, to nostalgią za minionym latem

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Tak też było w miniony piątek, 4 listopada 2022 roku, w sali kawiarnianej Miejskiego Centrum Kultury. Tematem przewodnim jak zawsze nastrojowego wydarzenia, na które zaprasza Grupa Literacka „Wiklina”, była jesień.

To jej dotyczyły wiersze, fraszki i inne utwory literackie. Również piosenki, które oprócz członków Wikliny, Sławomira Bogusiewicza i Mirosława Pardeli, zaśpiewały młode wokalistki spod skrzydeł Małgorzaty SkuzyMałgorzata Mańkowska, Natalia Nawrot i Oliwia Kasińska.

Nie brakło też utworów satyrycznych jak fraszki, a i też jesiennych zagadek przygotowanych przez Elżbietę Jach. Za dobre odpowiedzi był nagrody, oczywiście literackie.

Na początku uczestnicy uczcili minuta ciszy pamięć Marianny Józefczak-Sasińskiej, zmarłej 4 października 2022 roku członkini Wikliny.

Warto odnotować jeszcze jeden fakt dotyczący Grupy Literackiej Wiklina. Od kilku miesięcy kierują nią Anna Zakrzewska, która zastąpiła w tej roli Elę Jach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here