Wspólnie posprzątajmy Rejów – najbliższe Kółko na Rejowie z akcentem ekologicznym

1705
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Najbliższe Kółko na Rejowie będzie miało dodatkowy akcent, ale bardzo istotny – towarzyszyć mu będzie zbiórka śmieci wokół zalewu na Rejowie w Skarżysku-Kamiennej. Organizatorzy zapraszają do aktywnego i pożytecznego spędzenia sobotniego popołudnia.

Zobacz relację z wydarzenia:

Kółko na Rejowie ze sprzątaniem. Nad naszym pięknym zalewem jest góra śmieci!

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Przed nami kolejna edycja Kołka na Rejowie – inicjatywy, która polega na tym, żeby zrobić kółko, czyli okrążyć zalew Rejów. Ile razy, kto i jak chce, i na czym chce. Słowem, nie jest ważny sposób, szybkość, tempo czy czas. Ważne, aby wyjść z domu i spędzić czas aktywnie.

Dotychczasowe Kółka na Rejowie, których odbyło się już kilka, miały często dodatkowy akcent. Pierwsze kółko było charytatywne – dla Jasia Czarnoty, potem było kółko z okazji Narodowe Święta Niepodległości czy, ostatnio, Mikołajkowe Kółko na Rejowie.

Tym razem impreza będzie czymś na kształt 2 w 1. Poza aktywnością fizyczną uczestnicy zostaną poproszeni o zbieranie śmieci, których, niestety, jest wokół naszego pięknego rejowskiego zalewu mnóstwo.

Na uczestników czekać będą worki na śmieci, a dla setki dzieciaków, którzy wrócą choćby z częściowo wypełnionym workiem, przygotowano upominki-niespodzianki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej.

Zapraszamy w sobotę 19 grudnia 2020 roku w godz. 13.00–16.00 na Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji „Rejów”, gdzie na starcie czekać będą worki, a na mecie poza upominkami również ognisko, przy którym będzie się można ogrzać.

W barze restauracji Myśliwska będzie czekać gratisowa gorąca herbata. Będzie można też zakupić kiełbaski na ognisko.

Organizatorzy wydarzenia, czyli Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji „Rejów”, restauracja Myśliwska oraz stowarzyszenie „Skarżysko Biega” zapraszają!

Pierwsi chętni już sprzątali Rejów awansem, co widać na poniższym zdjęciach:

Sprzątanie Rejowa; fot. Marta Odorowska/Kółko na Rejowie, Facebook
Sprzątanie Rejowa; fot. Marta Odorowska/Kółko na Rejowie, Facebook
Sprzątanie Rejowa; fot. Marta Odorowska/Kółko na Rejowie, Facebook

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to