Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Przed nami drugi marszobieg powiatowy z cyklu Korony Gór Powiatu Skarżyskiego. Tym razem uczestnicy będą wspinać się na Kamień Michnowski.

Korona Gór Powiatu Skarżyskiego to cykl sześciu marszobiegów, w których w każdym będzie zdobywane jedno wzniesienie powiatu. Odbył się już jeden marszobieg – na Świnią Górę.

Tak było na marszobiegu na Świnią Górę:

Świnia Góra zdobyta marszobiegiem powiatowym. To pierwszy szczyt z Korony Gór Powiatu Skarżyskiego

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Teraz pora zdobyć kolejny szczyt – Kamień Michnowski. Trasa powiedzie z Góry Barbary przy drodze wojewódzkiej nr 751. Trasa liczy około 10 km i wiedzie turystycznym szlakiem czarnym na Kamień Michniowski, po czym turystycznym szlakiem niebieskim do źródła Burzący Stok, a następnie w kierunku polany przy leśniczówce w Michniowie.

Powiatowe marszobiegi to nie tylko pokonywanie kilometrów po szlakach naszego regionu, ale też dobra zabawa na mecie. I tym razem marszobiegacze będą mogli skorzystać z przygotowanych atrakcji i wziąć udział w konkursach z nagrodami. Będzie też ciepły posiłek. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą mat piknikowych.

Ta edycja marszobiegu odbędzie się w sobotę 27 sierpnia 2022 roku.

Tradycyjnie zapewniony będzie bezpłatny dojazd na miejsce startu. Wyjazd autokarów zaplanowany jest na godz. 09.00 sprzed Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej oraz z parkingu przy Urzędzie Gminy Bliżyn, a o godz. 09.15 sprzed Urzędu Miasta i Gminy w Suchedniowie. Wymarsz na trasę marszobiegu planowany jest na godz. 09.30, a powrót na godz. 14.30. Po zakończonej imprezie zostaną podstawione autokary, którymi będzie można wrócić do domu.

Chętnie do udziału w marszobiegu muszą wcześniej się zapisać. Zapisy już trwają i potrwają do 25 sierpnia 2022 roku.

Można się zapisać na trzy sposoby:

  • osobiście w Starostwie Powiatowym w pokojach nr 405 i 406 w godz. 8.00–15.00
  • telefonicznie pod numerami tel. 41 39 53 009, 41 39 53 031 w godz. 8.00–15.00
  • elektronicznie za pośrednictwem formularza TUTAJ

Udział w marszobiegach powiatowych jest bezpłatny.

Skarżyskie starostwo zaprasza na Koronę Gór Powiatu Skarżyskiego wspólnie z PTTK Skarżysko-Kamienna. Celem jest zdobycie sześciu najwyższych wzniesień powiatu, którymi są: Świnia Góra, Góra Skarbowa, Szczyt Altana, Kamień Michniowski, Osieczyńska Góra i Bukowa Góra. Ci, którzy tego dokonają, otrzymają specjalną odznakę.

Marszobie powiatowy na Kamień Michniowski
Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej i PTTK Skarżysko-Kamienna zapraszają na drugi marszobieg z cyklu Korona Gór Powiatu Skarżyskiego. Do zdobycia będzie Kamień Michniowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here