Świnia Góra zdobyta marszobiegiem powiatowym. To pierwszy szczyt z Korony Gór Powiatu Skarżyskiego

1389
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Marszobieg Powiatowy z Bliżyna na Świnią Górę był pierwszym z cyklu marszobiegów o Koronę Gór Powiatu Skarżyskiego. Mimo drogi pod górę, zabawa była świetna.

Po dłuższej przerwie wywołanej ograniczeniami pandemicznymi Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej ponownie zaprosiło na marszobieg powiatowy.

Pierwszy od dłuższego czasu był od razu również pierwszym z cyklu polegającym na zdobyciu Korony Gór Powiatu Skarżyskiego. Świnia Góra byłą właśnie pierwszym z tych sześciu wzniesień. Jest ich w sumie sześć, a każde kolejne będą zdobywane na kolejnych marszobiegach. Dwa marszobiegi odbędą się jeszcze w tym roku, a trzy w przyszłym.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

W sumie na Koronę Gór Powiatu Skarżyskiego składają się: Świnia Gór, Góra Skarbowa, Szczyt Altana, Kamień Michniowski, Osieczyńska Góra, Bukowa Góra.

Na każdym marszobiegu uczestnicy zdobywają pieczątki w specjalnie w tym celu przygotowanej książeczce. Po zebraniu sześciu pieczątek każdy piechur otrzyma odznakę PTTK, która została specjalnie zaprojektowana w tym celu. PTTK Skarżysko-Kamienna jest współorganizatorem cyklu sześciu marszobiegów.

W sobotę, pomimo niepewnej pogody, frekwencja była świetna i takie jak zawsze były nastroje. Po 5-kilometrowym spacerze ze startem w Bliżynie na polanie na Świniej Górze czekał poczęstunek, a potem, zgodnie z tradycją, rozpoczęły się konkursy. W nich brylowały dzieci młodzież, chociaż i dorosłym udało się zdobyć nagrody. Te wręczali Starosta Skarżyski Artur Berus i Członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego Katarzyna Bilska.

W marszobiegu wzięło udział wielu mieszkańców Ukrainy przebywających w naszych okolicach. Z myślą o nich, zagadki konkursowe były przygotowane również w języku ukraińskim.

Kolejny marszobieg powiatowy odbędzie się latem, na zakończenie wakacji.