Dochód z licytacji monety zostanie przekazany szpitalowi w Skarżysku-Kamiennej, fot. Muzeum im. Orła Białego
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Trwa już licytacja okolicznościowej monety, jaką wystawiło Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku. Pieniądze z licytacji będą przeznaczone dla skarżyskiego szpitala.

Na licytację wystawiono monetę wybitą przez Narodowy Bank Polski w ramach programu „My Polacy 1918–2018”.  Numizmat pochodzi z serii „Wielcy Polscy Ekonomiści”, a jest na niej wizerunek Romana Rybarskiego.

Muzeum im. Orła Białego otrzymało monetę podczas zeszłorocznej konferencji z okazji 180. Rocznicy powstania Huty Rejów od Krzysztofa Szczerby, zastępcy dyrektora kieleckiego oddziału NBP.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Licytacja monety odbywa się na profilu muzeum na Facebooku i trwa do 17 kwietnia 2020 roku do godz. 12.00. Cena wywoławcza została ustalona na 500 złotych. Na tę chwilę (6 kwietnia) najwyższa zadeklarowana kwota to 650 złotych.

Wszystkie osoby, które wezmą udział w licytacji, a jej nie wygrają, jako nagrodę pocieszenia otrzymają gratis bilety do muzeum dla sześciu osób.

Kwota z licytacji zostanie przeznaczona na potrzeby szpitala w Skarżysku-Kamiennej, który zmaga się z pandemią koronawirusa.

Moneta od muzeum dla szpitala w Skarżysku została wylicytowana:

Wielkie pomaganie w pandemii koronawirusa: Cenna moneta od muzeum dla szpitala wylicytowana

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to