O ks. prof. Włodzimierzu Sedlaku w bibliotece z okazji Dni Skarżyska

3263
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Rozpoczęły się Dni Skarżyska 2017. Jednym z pierwszych punktów obchodów był wykład o blisko związanym ze Skarżyskiem uczonym i duchownym – księdzu profesorze Włodzimierzu Sedlaku.

Włodzimierz Sedlak jest patronem skarżyskiej biblioteki Publicznej, a w jej filii przy ul. Towarowej znajduje się izba jego pamięci. Regularnie odbywają się tam spotkania, na których uczestnicy poznają barwny życiorys i przebogaty dorobek profesora Sedlaka, który, choć urodził się Sosnowcu, to dzieciństwo spędził w Skarżysku.

Na piątkowym spotkaniu Danuta Żyła zaprezentowała ciekawostki z życia profesora i ważne fakty dotyczące jego kariery naukowej. Zebrani obejrzeli też fragmenty filmów dokumentalnych o Włodzimierzu Sedlaku, honorowym obywatelu naszego miasta.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Profesor Sedlak nazywany jest twórcą polskiej szkoły bioelektroniki. W pracy naukowej usilnie dążył do znalezienia źródła życia na ziemi. Za ważny dla jego powstania uznawał krzem. Choć ceniony w wielu kręgach, uczony nie został jednak należycie doceniony w polskim środowisku naukowym.

Dzięki uprzejmości biblioteki, prezentujemy kilka slajdów z prezentacji o profesorze. Zapraszamy również do obejrzenia filmów dokumentalnych.

Danuta Żyła

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to