Łukasz Wilczyński i jego legendarny Star 25
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Legenda Stara to cykliczny zlot pojazdów zabytkowych, jaki odbywa się w Starachowicach. W jego czwartej edycji wzięły też udział auta na skarżyskich rejestracjach, w tym także Stary niegdyś produkowane u naszych sąsiadów znad Kamiennej.

Legenda Stara wciąż żyje. Choć już nie produkuje się ciężarówek tej marki, to mieszkańcy Starachowic kultywują pamięć o niej. I nie tylko mieszkańcy Starachowic, bo auta z tego miasta są oczkiem w głowie również ludzi spoza niego. Skarżyszczan również.

Tegoroczny zlot był wyjątkowy, ponieważ przypadł w 70. rocznicę rozpoczęcia produkcji samochodów ciężarowych Star. Pierwszy pojazd zjechał z tej taśmy w 1948 roku. Inna rocznica, jaka przypada w tym roku, to 30-lecie udziału Stara w rajdzie Paryż–Dakar. Star 266 Rally Turbo pojawił się na zlocie.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Dwa Stary w swojej kolekcji ma również mieszkaniec Skarżyska Łukasz Wilczyński, właściciel dobrze znanego DAF-a pomalowanego w egipskie motywy. Jego dwa nowe nabytki to Star 266 służący kiedyś w wojskowej łączności oraz legendarny Star 25. To drugie auto jest z rocznika 1970 i jeszcze do niedawno służyło w ochotniczej straży pożarnej w Nietulisku Dużym.

Poza Starami, w zlocie wzięło udział dużo więcej pojazdów, zarówno ciężarowych, jak i osobowych. Były  również motocykle. Pojazdy wzięły m.in. udział w paradzie po mieście oraz stanęły do konkurencji szybkościowych.

Zlot Pojazdów Zabytkowych Legenda Stara organizuje Starosta Starachowicki przy współudziale Muzeum Przyrody i Techniki oraz Automobilklubu Kieleckiego – Oddziału w Starachowicach.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to