rafal czarnecki
Lidia i Rafał Czarneccy z medalami za triumf w 5. Gdańsk Maratonie (fot. Gdański Ośrodek Sportu)
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Lida Czarnecka wśród kobiet, a Rafał Czarnecki wśród mężczyzn byli najlepsi w Gdańsk Maratonie rozegranym w miniony weekend. Przy okazji poprawili też kilka rekordów. W biegu startowali też nasi inni zawodnicy.

Dla Rafała Czarneckiego był to już trzeci trumf z rzędu w Gdańsk Maratonie. Dla jego żony było to pierwsza wygrana. Dokonali tego w świetnym stylu. Oboje ustanowili nowe rekordy trasy, a przy tym poprawili własne rekordy życiowe.

Rafał Czarnecki, który ukończył bieg z wynikiem 2 godz., 23 min i 14 sekund, poprawił życiówkę o 23 sekundy, co jest bardzo dobrym osiągnięciem, ale na uwagę zasługuje wyczyn Lidii Czarneckiej, która poprawia swój najlepszy wynik o ponad 11 minut! Jej nowy rekord życiowy, 02:49:05, jest też rekordem województwa świętokrzyskiego. Poprzedni też należał do niej.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

 

Rafał Czarnecki drugie na mecie zawodnika wyprzedził o dziewięć sekund. – Biegło się trudno, wymordował mnie ten maraton. Wiedziałem, że mój przeciwnik jest mocny, ale wiedziałem też, że mam lepszą końcówkę – powiedział biegacz z Bliżyna. Warto dodać, że tym rywalem jest Paweł Kosek, a jego trenerem jest właśnie Rafał Czarnecki.

Rafał Czarnecki, a za nim drugi na mecie Paweł Kosek (fot. Gdański Ośrodek Sportu)

Małżeński duet biegaczy przyznaje, że świetne wyniki to efekt ciężkich i żmudnych przygotowań w okresie zimowym. – Sama do końca nie wiem, jak to możliwe, że poprawiłam swój rekord o ponad 11 minut. To z pewnością efekt ciężkiej pracy zimą. Poświęcenie się dla biegania dało rezultaty – dodała Lidia Czarnecka.

 

W 5. Gdańsk Maratonie pobiegło też kilkoro innych biegaczy z grupy Rafała Czarneckiego – Czarnecki Run Team: Radosław Boczek, Jacek Gębski, Sławomir Brzózka, Marcin Płusa, Monika Izbińska i Marta Gębska.

Kolejna część grupy wystartowała w Orlen Maratonie w Warszawie. Tam pobiegli: Piotr Sztandera, Piotr Chmiel, Damian Kutera, Grzegorz Reluga i Grzegorz Brzeziński.

Gratulacje dla wszystkich!

Naszych biegaczy zobaczymy wkrótce podczas 3. Biegu Konstytucji w Skarżysku-Kamiennej.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to