majonez kielecki hania terlecka
Łukasz Warszawa zapłacił za 5-kilogramowy słoik Majonezu Kieleckiego 3000 złotych. Pieniądze wesprą leczenie Hani Terleckiej z Kielc
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Łukasz Warszawa, mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej, zaoferował najwyższą kwotę za wielki słoik Majonezu Kieleckiego na licytacji w zbiórce dla Hani Terleckiej z Kielc. Pieniądze są już na koncie fundacji SiePomaga, a majonez już w Skarżysku.

Jedną z form wsparcia zbiórki dla Hani Terleckiej z Kielce, półtorarocznej dziewczynki zmagającej się z nowotworem, były licytacje. Wśród mnóstwa wystawionych przedmiotów był wielki słoik Majonezu Kieleckiego podarowany przez jego producenta – Wytwórczą Spółdzielnię Pracy Społem Kielce. Słoik nie byle jaki, bo 5-kilogramowy!

Ogromne pieniądze za ogromny słój Majonezu Kieleckiego

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Najwięcej dał za niego Łukasz Warszawa, właściciel firmy Serwis24 oferującej usługi komputerowe i informatyczne oraz prowadzącej wypożyczalnię hulajnóg elektrycznych w Skarżysku. Kwota wręcz przeraża – to 3000 (słownie: trzy tysiące) złotych!!! Pieniądze są już na koncie fundacji SiePomaga, za pośrednictwem której zbierano pieniądze na leczenie Hani. Społem zadeklarowało ze swojej strony wpłatę identycznej kwoty na rzecz zbiórki.

– Regularnie wspomagam rozmaite akcje charytatywne i teraz też nie mogłem przejść obojętnie. Sam mam małą córkę i wiem, że zrobiłbym wszystko dla niej. A do tego jestem majonezocholikiem i oczywiście preferuję tylko i wyłącznie Majonez Kielecki. Nie spodziewałem się takiego rozwoju akcji, ale wiedziałem, że ostatnie słowo musi należeć do mnie – mówi Łukasz Warszawa.

Słoik, a w nim 5 kilogramów Majonezu Kieleckiego jest już w firmie Łukasza Warszawy. Jak mówi darczyńca, chętnych na spróbowanie przysmaku z wielkiego słoja nie brakuje. Co się z majonezem stanie tak naprawdę – jeszcze do końca nie wiadomo.

Może jakieś pomysły? Piszcie w komentarzach.

Drugi taki wielki Kielecki w historii

Tak wielkich słojów Majonezu Kieleckiego w sklepie kupić się nie da. Mało tego, jak powiedziano Łukaszowi Warszawie, to dopiero drugi taki słoik w historii firmy przygotowany na specjalną okazję. Właścicielem pierwszego jest słynny reżyser Krzysztof Zanussi, który otrzymał taki słoik majonezu na 80. urodziny i 60-lecie twórczości artystycznej.

Słoik, który wylicytował Łukasz, został specjalnie przygotowany na aukcję, wiec można o nim powiedzieć, że to majonez „dedykowany”. Na etykiecie przeczytamy, że został przygotowany specjalne na aukcję dla Hani Terleckiej.

Łukasz Warszawa odebrał unikatowy majonez od prezesa firmy Anny Tomaszewskiej oraz jej zastępcy Zbigniewa Mojeckiego. Przy okazji odbioru majonezu w siedzibie Wytwórczej Spółdzielni Pracy Społem w Kielcach Łukasz Warszawa wraz z córką Olą zwiedzili firmę i zobaczyli, jak powstaje Majonez Kielecki i inne przysmaki, bez których nie może się obejść żadna świętokrzyska, czyli również skarżyska, kuchnia.

 

Zbiórka dla Hani Terleckiej trwa nadal

Hania Terlecka ma 1,5 roku. Jest mieszkanką Kielc. Choruje na raka splotu naczyniowego. Polscy lekarze już nie są w stanie jej pomóc. Próbę podjęcia leczenia zaoferowali za to lekarze ze szpitala Nationwide Children’s Hospital w Columbus w stanie Ohio w Stanach Zjednoczonych. Koszt leczenia oszacowany został na ponad 5 milionów złotych. Jak się dowiedzieliśmy, sam przelot do USA specjalnym samolotem to koszt kilkuset tysięcy złotych.

Hania Terlecka (fot. siepomaga.pl)

W pomoc Hani zaangażowały się nie tylko całe Kielce i województwo świętokrzyskie, w tym Skarżysko, ale cała Polska. W czwartek wieczorem osiągnięto założoną kwotę, ale pieniądze wpływają nadal. W tym momencie, w piątek 24 stycznia wieczorem, jest już ponad 6 milionów.Zbiórka trwa nadal, a Hania wraz z bliskimi już szykuje się do wyjazdu. Każda chwila jest na wagę życia dziewczynki, ponieważ jej stan się stale pogarsza.

Wielkie brawa dla Łukasza i wszystkich ludzi dobrej woli!

Trzymamy kciuki za pomyślny przebieg leczenia Hani!

majonez kielecki hania terlecka
Łukasz Warszawa zapłacił za 5-kilogramowy słoik Majonezu Kieleckiego 3000 złotych. Pieniądze wesprą leczenie Hani Terleckiej z Kielc

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to