Marcin Ożóg nowym prezesem Mesko

1298
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Marcin Ożóg został pełniącym obowiązki prezesa Mesko. Na najważniejszym stanowisku fabryki zbrojeniowej ze Skarżyska-Kamiennej zastąpił Elżbietę Śreniawską.

Marcin Ożóg, który dotychczas zasiadał w zarządzie firmy, został powołany przez radę nadzorczą na pełniącego obowiązki prezesa Mesko, o czym poinformowała w komunikacie firma. Dotychczas, od lipca 2021 roku, na tym stanowisku zasiadała Elżbieta Śreniawska. Zmiana nastąpiła 17 czerwca 2024 roku.

Marcin Ożóg przestał pełnić obowiązki prezesa Mesko. Nowym prezesem została Renata Gruszczyńska:

Renata Gruszczyńska prezesem Mesko

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Kilka dni wcześniej, 13 czerwca 2024 roku, Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy odwołało dotychczasową radę nadzorczą skarżyskiej spółki i powołało nową, w skład której weszli: Beata Bronny, Monika Rybicka, Daniel Słowik, Roman Fiszer i Jan Przeniesławski.

Marcin Ożóg do tej pory zasiadał w zarządzie spółki oraz był zastępcą dyrektora Dywizji Amunicji Małokalibrowej i Średniokalibrowej. Jeszcze wcześniej pracował jako Kierownik Marketingu oraz Działu Strategii Spółki. W Mesko pracuje od 1999 roku.

Marcin Ożóg jest skarżyszczaninem, absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Skarżysku. Ukończył studia wyższe na kierunku Zarządzanie i Marketing Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz studia na kierunku Technologia Chemiczna na Politechnice Wrocławskiej. Ponadto jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie na kierunku Psychologia Wpływu i Komunikacja Perswazyjna w Biznesie i Przywództwie. Ma zdany egzamin państwowy dla kandydatów na Członków Rad Nadzorczych w Spółkach Skarbu Państwa.

Rok 2024 rok to rok ważny dla firmy, ponieważ Mesko obchodzi jubileusz 100-lecia założenia. Jedna z najważniejszych dla miasta firma została oficjalnie założona 25 sierpnia 1924 roku jako Państwowa Fabryka Amunicji.

Jak powstawała Państwowa Fabryka Amunicji w Skarżysku-Kamiennej, czyli dzisiejsze Mesko

Marcin Ożóg; fot. Mesko