Renata Gruszczyńska prezesem Mesko

904
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Renata Gruszczyńska została Prezesem Zarządu Mesko w Skarżysku-Kamiennej. Do tej pory byłą związana z kilkoma spółkami w Kielcach. Zastąpiła na tym stanowisku pełniącego obowiązki prezesa Marcina Ożoga.

Jak czytamy w komunikacie na stronie Mesko, Renata Gruszczyńska została powołana na stanowisko Prezesa Zarządu Mesko SA z dniem 10 lipca 2024 roku.

renata gruszczynska mesko
Renata Gruszczyńska; fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego/www.swietokrzyskie.pro

Nowa prezes Mesko do tej pory pełniła funkcję Prezesa Zarządu Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach i jest radną Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego w obecnej kadencji.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

W przeszłości i obecnie pełniła kilka funkcji kierowniczych w firmach i instytucjach, w tym:

  • w firmie PIA Piasecki w Kielcach zajmowała się obsługą Giełdy Papierów Wartościowych oraz analizą finansową spółki
  • w latach 2002–2019 pełniła funkcję zastępcy Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Kielcach oraz Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego
  • w latach 2019–2021 była Komendantem Straży Miejskiej w Kielcach
  • latach 2019–2022 była żołnierzem 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej
  • w latach 2021–2022 była Prezesem Zarządu MPK w Kielcach
  • w latach 2022–2024 pełniła funkcję Prezesa Zarządu Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach
  • od 2022 r. jest członkiem BCC, międzynarodowej organizacji członkowskiej Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, instytucji opiniującej Komisję Europejską
  • jest członkiem Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy

Renata Gruszczyńska zastąpiła na stanowisku prezesa Mesko Marcina Ożóga, który pełnił obowiązki prezesa Mesko od 17 czerwca 2024 roku. Wcześniej, od lipca 2021 roku prezesem Mesko była Elżbieta Śreniawska.

Jednocześnie rada nadzorcza firmy powołała  na stanowisko Członka Zarządu ds. Technicznych i Rozwoju Katarzynę Lipińską oraz na stanowisko Członka Zarządu Krzysztofa Marwickiego.

Renata Gruszczyńska urodziła się 26 czerwca 1974 roku. Ukończyła studia magisterskie na kierunku zarządzanie, marketing, rachunkowość i kontroling na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz studia podyplomowe w zakresie rachunkowości i finansów na Politechnice Świętokrzyskiej, w zakresie energetyki w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu, w zakresie transportu i logistyki w Wyższej Szkole Handlowej w Kielcach i studia menadżerskie Master of Business Administration (MBA) na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Interesuje się motoryzacją, strzelectwem oraz bezpieczeństwem.

Mesko to firma o niebagatelnym znaczeniu dla Skarżyska-Kamiennej, zarówno obecnie, jak i w przeszłości. Jej obecność w mieście wpłynęła znacząco na jego rozwój, w tym wzrost liczby mieszkańców. W 2024 roku Mesko obchodzi 100-lecie istnienia. Mesko jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Jak powstawała Państwowa Fabryka Amunicji w Skarżysku-Kamiennej, czyli dzisiejsze Mesko