Masz w domu małego sportowca? Pamiętaj o ubezpieczeniu sportowym dla dziecka!

516
Ubezpieczenie sportowe dla dziecka
Masz w domu małego sportowca? Pamiętaj o ubezpieczeniu sportowym dla dziecka!
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Kiedy maluch wyrazi więc zainteresowanie sportem, logiczne wydaje Ci się wyposażenie go w niezbędny sprzęt i zapisanie na zajęcia lub do lokalnej sekcji. Ale czy pamiętasz o ubezpieczeniu? Szkolne i sportowe nie są równoznaczne. Dlatego odpowiedzialnie podejdź do przygotowania dziecka i zostań jego największym kibicem, dbając przede wszystkim o dobrą ochronę.

To oczywiste, że jako rodzic chcesz zrobić wszystko, aby wspierać swoje dziecko w pasjach i szlifowaniu jego talentów. Jednak nie zawsze pamiętamy, że możemy chronić je lepiej od skutków nieszczęśliwych wypadków, które zdarzają się nawet najlepszym. Podpowiemy Ci jak to zrobić, wybierając odpowiednie ubezpieczenie sportowe.

Ruch to zdrowie!

Każdy z nas wie, jak ważna dla naszego zdrowia jest aktywność fizyczna, chociaż czasami trudno się do niej przekonać. Dla dzieci wydaje się ona naturalna, dlatego tak ważne jest pokazywanie im od najmłodszych lat, że sport może wiązać się ze świetną zabawą. Jednym z najlepszych sposobów jest wykazywanie zainteresowania i wspieranie ich w doskonaleniu się w samodzielnie wybieranych dyscyplinach. Dzięki temu będą miały szansę na poprawę sprawności, siły i kondycji, ale także na nawiązywanie nowych znajomości i naukę pracy w zespole.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Pamiętaj jednak o tym, że pomimo korzyści, uprawianie sportu wiąże się z kontuzjami. Stąd już na początku przygody pociechy z nową formą spędzania czasu sięgnij po odpowiednie ubezpieczenie sportowe. Może Ci się wydawać, że w przypadku niektórych aktywności, pakiet ubezpieczeniowy nie będzie konieczny. W końcu nie wszystkie formy aktywności są tak samo dynamiczne i obciążające. Prawda jest taka, że o przeciążenie organizmu nietrudno, a samo to, że najmłodsi nadal rosną, sprzyja zwichnięciom i innym urazom. Lepiej chuchać na zimne i odpowiednio wcześnie sięgnąć po ubezpieczenie sportowe dla dzieci.

Zanim ruszycie na zawody, wykup ubezpieczenie sportowe dla dziecka

Są też sytuacje, w których wykupienie dodatkowego ubezpieczenia sportowego to konieczność. Przykładem są wszelkiego typu pozaszkolne turnieje i zawody. Twoja pociecha może nie tylko zafascynować się daną dyscypliną, ale też szybko wykorzystać swój talent i motywację, by zacząć zdobywać trofea. Właśnie wtedy sięgnij po pakiet ubezpieczeniowy stworzony właśnie na takie okazje.

Przykładem jest polisa Junior od Balcia. To ubezpieczenie sportowe online typu NNW dla dzieci do 17. roku życia, które jest dostępne również u agentów ubezpieczeniowych. Obejmuje nie tylko dowolny rodzaj sportu, ale możliwe kontuzje powstałe w trakcie zawodów i obozów sportowych. Do tego jest dostępny w 3 różnych wariantach cenowych, z czego najwyższy obejmuje wypłatę odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu do 50 tys. zł i OC w wysokości aż do 70 tys. zł. Dzięki temu będziesz w stanie lepiej dopasować ubezpieczenie do potrzeb swojego dziecka, jak i budżetu. Takie zabezpieczenie to nie tylko ochrona młodego sportowca, ale też Twój spokój.

Czy ubezpieczenie szkolne grupowe może zastąpić ochronę dla małych sportowców?

Odpowiedź na to pytanie jest skomplikowana, ponieważ wszystko zależy od szkoły. Niestety w dużej liczbie przypadków ubezpieczenie szkolne i sportowe, to dwie różne rzeczy. Najczęściej to pierwsze pokrywa bardzo podstawowe kwestie związane z uszczerbkiem na zdrowiu na terenie szkoły oraz wypadkami poza nią, a także m.in. w razie śmierci rodzica. Oczywiście w zależności od ustaleń pomiędzy szkołą i rodzicami może być ono wykupione w pakiecie poszerzonym, jednak nie zawsze udaje się dojść do porozumienia w tym przypadku.

Tym bardziej, gdy Twoja pociecha jest aktywna, zwłaszcza jeżeli uprawia sport wyczynowo, zainteresuj się dodatkowym ubezpieczeniem sportowym dla dzieci. Porównaj plan szkolny z wybraną ofertą indywidualną. Sprawdź zakres w kwestii pokrywania kosztów leczenia i hospitalizacji. Upewnij się, czy obejmuje tylko wybrane, czy wszystkie dyscypliny sportu. Ważne są też dodatkowe kwestie, które oferują rozbudowane pakiety, takie jak NNW Junior, jak np. wypłata odszkodowania, kiedy uszczerbek na zdrowiu spowodował, że pociecha nie może wyjechać na obóz. Pamiętaj też o Twojej wygodzie – możliwości rozłożenia płatności na raty, czy to, że komfortowo kupisz ubezpieczenie sportowe online.

Nie tylko dla małych! Ubezpieczenie sportowe dla aktywnych rodziców

W swoich dążeniach do wspierania dziecka nie zapominaj też o sobie. W końcu pasję w sporcie może odnaleźć każdy. Wykorzystaj aktywność fizyczną, aby zacieśnić więź ze swoim dzieckiem. Wspólne treningi połączone z zabawą to szansa na tworzenie wyjątkowych wspomnień i dbanie o kondycję.

Pamiętaj tylko, że tak samo jak chcesz dbać o ochronę swojego dziecka, tak musisz zadbać o siebie. Tym bardziej, jeśli sport jest dla Ciebie istotną częścią życia lub uprawiasz dyscypliny ekstremalne. Pasujące do Twoich potrzeb ubezpieczenie sportowe online znajdziesz zawsze w Balcia. Dobierz odpowiedni wariant cenowy i zakres ochrony. Taka decyzja pozwoli zapewnić Tobie i Twojej rodzinie spokój ducha w trakcie rozwijania Waszych sportowych pasji.

 

Materiał powstał we współpracy z Mas Media