Memoriał Krzysztofa Wolińskiego 2021 w Skarżysku po nowemu. Trwają zapisy

1365
Promocje na internet Scarnet - kliknij i dowiedz się więcej!
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Memoriał Krzysztofa Wolińskiego 2021 w Skarżysku-Kamiennej będzie różnił się od dotychczasowych. Odbędzie się w innym terminie i o innej godzinie niż zazwyczaj, a także w zupełnie nowym miejscu.

To już trzynasty raz, gdy biegacze wystartują ku pamięci Krzysztofa Wolińskiego, trenera i wychowawcy, który z sukcesem szkolił biegaczy. Dorobek jego biegaczy to mnóstwo medali oraz dwa starty olimpijskie. Krzysztof Woliński zmarł nagle w 2008 roku i od tamtego roku odbywa się biegowa impreza dla uczczenia jego pamięci.

Memoriał Krzysztofa Wolińskiego 2021: zobacz relację i zdjęcia:

Memoriał Krzysztofa Wolińskiego 2021. Zmiany, która wyszły na dobre i zostaną?

Bravitacja – Dni Zdrowia z marką Corin
Bravitacja – Dni Zdrowia z marką Corin
Bravitacja – Dni Zdrowia z marką Corin
Bravitacja – Dni Zdrowia z marką Corin

 

Nowa data Memoriału Krzysztofa Wolińskiego

W tym roku Memoriał Krzysztofa Wolińskiego będzie inny niż dotychczas. Inna niż zwykle jest też data. Odbędzie się w sobotę 21 sierpnia 2021 roku. Zazwyczaj odbywał się jesienią. W tym roku miał być na wiosnę, ale został przesunięty wskutek obostrzeń pandemicznych, czyli stało się tak jak rok temu.

Inna będzie również godzina. Biegacze ruszą na trasę o godz. 19.00. Po raz pierwszy więc memoriał będzie biegiem wieczornym.

Jak informuje Rafał Czarnecki, prezes STS-u Skarżysko-Kamienna, jednego z organizatorów biegu, wybór takiej daty podyktowany jest napiętym kalendarzem na jesieni, a pora dnia ma na celu uniknięcie upałów.

– Na jesień zostało przeniesionych bardzo dużo biegów. Mało jest wolnych terminów i nie chcieliśmy wciskać do kalendarza memoriału. Pora dnia nie jest spowodowana modą na nocne bieganie, a tym, że wieczorem będzie po prostu chłodniej – mówi Rafał Czarnecki.

Tym samym Memoriał Krzysztofa Wolińskiego wypełni lukę w kalendarzu skarżyskich imprez biegowych, jak powstała po odwołaniu Półmaratonu Wtórpol. Ta impreza była rozgrywana właśnie w sierpniu.

Nowe miejsce Memoriału Krzysztofa Wolińskiego

Jeszcze jedna, chyba najważniejsza zmiana, to miejsce rozgrywania biegu. Memoriał Krzysztofa Wolińskiego 2021 odbędzie się na osiedlu Bór w Skarżysku-Kamiennej. Przyczyna zmiany to trwająca właśnie przebudowa wiaduktu w Skarżysku i jednoczesna przebudowa ulic, po których biegali uczestnicy.

Start i meta Memoriału Krzysztofa Wolińskiego 2021 będą się znajdować na ulicy Zwycięzców, przy Szkole Podstawowej nr 2. To właśnie w tej szkole uczył Krzysztof Woliński i na Borze prowadził treningi, gdy pracował w Granacie Skarżysko i STS-ie Skarżysko. Bór będzie więc gościł już drugą imprezę biegową po Biegu Tropem Wilczym.

W tym roku, podobnie jak w zeszłym, odbędzie się tylko jedne bieg – na dystansie 10 kilometrów. Nie będzie rywalizacji dzieci i młodzieży.

Utrudnienia w ruchu samochodowym na osiedlu Bór

Trasa biegu Maratonu Krzysztofa Wolińskiego przebiegać będzie ulicami osiedla Bór w Skarżysku-Kamiennej: Sosnowa, Walecznych, 17 Stycznia, Zwycięzców i Partyzantów. Ulice te od godz. 19.00 do 20.30 będą zamknięte dla ruchu kołowego.

Organizatorzy przepraszają za utrudnienia.

Tak było w zeszłym roku – Memoriał Krzysztofa Wolińskiego 2020:

Memoriał Krzysztofa Wolińskiego 2020: Po raz dwunasty odbył się bieg ku pamięci wybitnego trenera ze Skarżyska

 

Krzysztof Woliński – trener lekkoatletyki, nauczyciel wychowania fizycznego. Pracował jako nauczyciel WF w SP 2 w Skarżysku-Kamiennej oraz jako trener biegów lekkoatletycznych i przełajowych w STS-ie i Granacie Skarżysko. Wychował wielu znakomitych biegaczy, w tym olimpijczyków – Wiolettę Frankiewicz i Rafała Wójcika. Jego podopieczni zdobywali wiele medali na imprezach rangi krajowej i europejskiej. Krzysztof Woliński zmarł nagle 9 sierpnia 2008 roku w wieku 50 lat podczas obozu sportowego w Spale. Memoriał Krzysztofa Wolińskiego odbywa się od 2008 roku.

krzysztof wolinski trener
Krzysztof Woliński; fot. Zbigniew Lesiak

Memoriał Krzysztofa Wolińskiego 2021 – informacje:

Data: 21 sierpnia 2021 r.

Godzina: 19.00

Miejsce: osiedle Bór, ul. Zwycięzców (przy SP 2)

Dystans: 10 km, 5 pętli, nawierzchnia w 100% asfaltowa

Zapisy: do 16.08.2021 r. do godz. 22.00 online przez stronę https://www.protimer.pl/bio/873/xiii-memorial-im-krzysztofa-wolinskiego/page

Wpisowe:

 • 40 zł przez internet w terminie i na stronie jw.
 • 50 zł w dniu biegu w biurze zawodów w godz. 16.30–18.15

Klasyfikacje:

 • open
 • wiekowe
 • dla mieszkańców powiatu skarżyskiego

Nagrody:

Open

 • Miejsce I – 450 zł
 • Miejsce II – 350 zł
 • Miejsce III – 300 zł
 • Miejsce IV – 250 zł
 • Miejsce V – 200zł

Wiekowe

 • Miejsce I – 150 zł
 • Miejsce II – 120 zł
 • Miejsce III – 100 zł

Dla najlepszych mieszkańców powiatu skarżyskiego

 • Miejsce I – 250 zł
 • Miejsce II – 200 zł
 • Miejsce III – 150 zł
 • Miejsce IV – 100 zł
 • Miejsce V – 50zł

Nagrody będą przyznawane osobno wśród kobiet i mężczyzn. Nagrody w kategoriach open oraz wiekowych nie będą dublowane. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal.

Ubezpieczenie:

Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.

Warunki uczestnictwa:

 • Zawodnicy startują wyłącznie na własną odpowiedzialność.
 • Zawodnicy wyrażają zgodę na poddanie się wszelkim zasadom bezpieczeństwa oraz rygorom sanitarnym mającym na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV.
 • Zawodnicy są świadomi, że pomimo podjętych środków bezpieczeństwa mających na celu maksymalne ograniczenie ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV, ryzyko to nadal istnieje i nie będą rościli praw do odszkodowania od organizatorów biegu w przypadku zarażenia się wirusem SARS-CoV.
 • Organizator nie odpowiada za zły stan zdrowia lub ukryte choroby uczestników biegu, osób towarzyszących lub znajdujących się w pobliżu odbywającego się wydarzenia.

Organizatorzy:

 • Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennej
 • Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej
 • Skarżyskie Towarzystwo Sportowe
Memoriał Krzysztofa Wolińskiego 2021 – Skarżysko-Kamienna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here