Mieszkanie Plus w Skarżysku – miasto planuje przystąpić do programu i prosi o opinie

3144
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Zapraszamy do wypełnienia ankiety dotyczącej programu Mieszkanie Plus przygotowanej przez urząd miasta. Pozwoli ona ocenić zapotrzebowanie na tego typu lokale.

Mieszkanie Plus to rządowy program, który polega na budowie mieszkań na wynajem. Możliwe jest także ich wykupienie poprzez płacenie zwiększonego czynszu.

Miasto planuje przystąpić do programu i prosi mieszkańców Skarżyska o wypełnienie ankiety pod adresem:

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

http://bo.skarzysko.pl/badanie/wyswietl/n/ankieta-dotyczaca-programu-mieszkanie-plus

Ankiety można składać również w formie papierowej w siedzibie urzędu miasta, pokój 10, od 18 kwietnia do 5 maja 2017 r.

Ankieta pomoże określić skalę zainteresowania programem Mieszkanie Plus, a opinie i zebrane informacje będą przydatne przy opracowywaniu koncepcji wdrażania programu i planowaniu tego przedsięwzięcia.

Program Mieszkanie Plus – zasady

Lokale mieszkalne wybudowane w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus powstają z myślą o wynajmie. Możliwy będzie także wybór opcji „docelowego przeniesienia własności” po 25 latach najmu. W takiej sytuacji czynsz będzie wyższy o 20%. Wskazane jest, aby zainteresowani podejmowali decyzję o wyborze opcji w momencie przystąpienia do programu.

Mieszkania mogą być dostępne w dwóch opcjach finansowania przez lokatora, a przewidywane koszty w poszczególnych opcjach przedstawiają się następująco:

  • Opcja 1 – wynajem mieszkania – czynsz (bez uwzględnienia kosztów eksploatacji oraz mediów) wyniesie od 10,00 zł do 20,00 zł/m2.
  • Opcja 2 – wynajem z docelowym wykupem mieszkania – czynsz (bez uwzględnienia kosztów eksploatacji oraz mediów) wyniesie od 12,00 zł do 24,00 zł/m2.

Budowa pierwsze mieszkań ruszyła już w kilku miastach w Polsce, m.in. w Białej Podlaskiej, Opolu i Jarocinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here