Muzeum im. Orła Białego świętowało 50-lecie istnienia na gali w MCK

1383
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Uroczystą galą w Miejskim Centrum Kultury zwieńczono jubileuszowy rok w historii Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej – 50-lecie istnienia.

Muzeum im. Orła Białego w tym roku obchodzi 50. rocznicę założenia. Rok 1969 został uznany za formalny początek działalności placówki, ale działania zmierzające do jego utworzenia podejmowano już wcześniej. Historię muzeum z Rejowa przedstawił Krzysztof Zemeła, historyk, członek skarżyskiego oddziału PTH.

Zanim uczestnicy gali zapoznali się z tym, co się wydarzyło w ciągu tych 50 lat, wszystkich przywitał dyrektor muzeum Grzegorz Bień.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

– Będziemy robić wszystko, żeby w kolejnych trzech, pięciu, dziesięciu, dwudziestu, pięćdziesięciu latach, żeby zrobić kolejny krok w rozwoju muzeum. Głęboko wierzę w to, że podołamy temu zadaniu – powiedział, dziękując za wsparcie władzom oraz współpracującym z nimi firmom i instytucjom i osobom prywatnym.

Goście życzyli muzealnikom kolejnych lat owocnej działalności. Urodzinowe prezenty mieli między innymi prezydenci Konrad Krönig i Krzysztof Myszka, posłanka Marzena Okła-Drewnowicz, zastępca dyrektora oddziału NBP w Kielcach Krzysztof Szczerba, dyrektor wydziału marketingu Mesko Tomasz Sztompke, dyrektor Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach Paweł Kołodziejski oraz Paweł Łuk-Murawski z regularnie gorszącej w muzeum Grupy Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej Komisariat w Radomiu.

Jubileuszowa gala była okazją do prezentacji srebrnej monety kolekcjonerskiej NBP „100-lecie polskiego lotnictwa wojskowego”. Narodowy Bank Polski to instytucja, z którą w ostatnim czasie Muzeum Orła Białego prężnie współpracuje przy rozmaitych inicjatywach historyczno-edukacyjnych.

Gala zakończył się występem muzycznym, a finałem był urodzinowy tort.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here