Czytaliśmy Quo Vadis Henryka Sienkiewicza

2439
Narodowe Czytanie 2016 - Quo Vadis
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Gimnazjaliści, aktorzy teatru „Bez maski”, artyści z zespołu Perły z lamusa oraz samorządowcy czytali mieszkańcom miasta fragmenty powieści w ramach akcji Narodowe Czytanie.

Narodowe Czytanie to zapoczątkowana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego akcja czytania dzieł wybitnych polskich pisarzy. Jako że obecny rok jest rokiem Henryka Sienkiewicza, do czytania wybrano jego powieść Quo Vadis.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

W Miejskim Centrum Kultury usłyszeliśmy fragmenty powieści, obejrzeliśmy inscenizacje w wykonaniu młodzieży oraz fragmenty polskiej ekranizacji powieści (m.in. z Bogusławem Lindą i Pawłem Delągiem w rolach głównych).

Ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich została nazwana narodową, aby podkreślić jej powszechny i egalitarny charakter. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

Do tej pory czytano:

  • 2012 – Adam Mickiewicz – Pan Tadeusz
  • 2013 – Aleksander Fredro – Zemsta
  • 2014 – Henryk Sienkiewicz – Trylogia
  • 2015 – Bolesław Prus – Lalka
  • 2016 – Henryk Sienkiewicz –Quo Vadis

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here