Nocny Kochanek; fot. Albert Gula
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Pochodzący ze Skarżyska zespół Nocny Kochanek już dawno popularnością sięgnął daleko poza swoje rodzinne miasto. Również za granicę. Po raz kolejny wystąpi w Wielkiej Brytanii, czym na pewno sprawi radość naszym emigrantom. I pewnie nie tylko im.

Grupa Nocny Kochanek wciąż w trasie. Po premierze albumu „O Jeden Most Za Daleko”, we wrześniu 2022 roku zespół ruszył w trasę koncertową i zagrał w ciągu półtora roku ponad 120 koncertów! Po zaprezentowaniu najnowszego albumu publiczności w Polsce, Nocny Kochanek ponownie wyrusza do Wielkiej Brytanii!

Tym razem koncerty Zdrajców Metalu będzie można zobaczyć po raz pierwszy w Swansea, Oxfordzie i Peterborough. Dodatkowo, zespół zagra również w Liverpoolu, Edynburgu, Manchesterze, Londynie, Birmingham i Bristolu. Nocny Kochanek zagra w sumie 9 koncertów poza granicami kraju, co będzie drugą najdłuższą do tej pory zagraniczną trasą koncertową zespołu od czasu powstania grupy.

Nocny Kochanek – trasa koncertowa – Wielka Brytania 2024:

  • 10.04 – Swansea – The Patti Pavillon
  • 11.04 – Liverpool – Hangar34
  • 13.04 – Edynburg – The Liquidroom
  • 14.04 – Manchester – Academy
  • 16.04 – Peterborough – Met Lounge
  • 17.04 – Oxford – The Bullingdon
  • 19.04 – Londyn – 229 Klub
  • 20.04 – Birmingham – Asylum
  • 21.04 – Bristol – The Fleece
REKLAMA
R-PRO KR - budowa domów - Świętokrzyskie - Mazowiecke
R-PRO KR - budowa domów - Świętokrzyskie - Mazowiecke
R-PRO KR - budowa domów - Świętokrzyskie - Mazowiecke
R-PRO KR - budowa domów - Świętokrzyskie - Mazowiecke

Bilety już w sprzedaży: https://goingapp.pl/polecamy/nocny–kochanek

Wkrótce nowa trasa koncertowa zespołu Nocny Kochanek:

Dziesięć koncertów na dziesięć lat. Nocny Kochanek rusza w trasę koncertową z finałem w Skarżysku!

Ze sceny do studia

Grupa rozpoczyna pracę nad nowym albumem, który ukaże się w 2025 roku, który będzie również jubileuszowym – dziesiątym rokiem istnienia zespołu.

Minione półtora roku było wręcz morderczym wyzwaniem dla zespołu. Druga odsłona trasy koncertowej promującej krążek „O Jeden Most Za Daleko”, która nosiła nazwę „O Jeden Koncert Za Daleko – Część 2”, zakończyła się w połowie grudnia w wypełnionej po brzegi warszawskiej Progresji. Muzycy w ramach promocji albumu zagrali ponad 120 koncertów, a duża część koncertów odbyła się pod hasłem: „WYPRZEDANY”. Wspomniany wyżej album – „O Jeden Most Za Daleko” otrzymał w międzyczasie nominacje do najważniejszej nagrody muzycznej w kraju – Fryderyków i uzyskał status złotej płyty.

Ostatnie miesiące są bardzo pracowite również dla wokalisty Nocnego Kochanka. Krzysiek Sokołowski, piosenkarz grupy, zaprezentował publiczności debiutancki album pod tytułem „Taki jak ja”, zagrał trasę koncertową promującą krążek, a premierze albumu towarzyszył wernisaż obrazu namalowanego przez Grzegorza Skawińskiego (KOMBII), który jest jego interpretacją okładki i powstał po przesłuchaniu płyty Krzyśka Sokołowskiego.

Grupa Nocny Kochanej powstała w Skarżysku-Kamiennej w 2012 roku jako „alter ego” zespołu Night Mistress. Ten z kolei powstał w 2003 roku i początkowo występował pod nazwą Nemesis. Od początku istnienia do dziś występuje w nim czterech skarżyszczan: Krzysztof Sokołowski, Robert Kazanowski, Arkadiusz Majstrak i Artur Pochwała. Obecnie skład uzupełnia perkusista Artur Żurek, z pochodzenia łodzianin.

Obecny skład zespołu Nocny Kochanek:

  • Krzysiek Sokołowski – wokal
  • Arkadiusz Majstrak – gitara
  • Artur Pochwała – bas
  • Robert „Kazon” Kazanowski – gitara
  • Artur Żurek – perkusja

Nocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut… ucha. Teksty zawierają specyficzny nocno–kochankowy humor i zazwyczaj opierają się na faktach, czasami nawet autentycznych! Wykorzystując humor bazujący często na pastiszu, grach językowych i abstrakcji, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem.