Będą nowe boiska przy dwóch szkołach podstawowych w Skarżysku

884
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Dwie skarżyskie szkoły podstawowe, SP 3 i SP 5, zyskają nowe kompleksy boisk. Młodzież będzie miała świetne warunki do uprawiania różnych dyscyplin sportowych.

Wreszcie, chciałoby się napisać. To, co powinno stać się faktem już dawno, stanie się w 2023 roku. Dwie skarżyskie podstawówki, Szkoła Podstawowa nr 3 na osiedlu Zachodnie i Szkoła Podstawowa nr 5 na osiedlu Milica, będą mieć boiska z prawdziwego zdarzenia w miejsce starych.

Przy obu szkołach powstaną wielofunkcyjne kompleksy boisk, a przy każdej z nich będą:

  • do piłki siatkowej
  • do piłki ręcznej
  • do koszykówki
  • trawiaste do piłki nożnej
Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Boiska będą oświetlone, przy nich będą trybuny, a wokół – ogrodzenie.

Boiska zostaną wykonane w systemie „zaprojektuj i zbuduj”, a wybrany już wykonawca będzie miał czas na ich zaprojektowanie i wykonanie do końca 2023 roku.

Miasto pozyskało na tę inwestycję dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie ponad 3,9 miliona złotych, co stanowi 90% kosztów inwestycji. Gmina dołoży ze swojego budżetu niewiele ponad 400 tys. zł.

W 2022 roku nowe boisko powstało przy Szkole Podstawowej nr 1 w Skarżysku, w sąsiedztwie McDonalda. Kosztowało 80 tysięcy złotych, a sfinansowane zostało z budżetu miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here