REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Już wkrótce kierowcy nie będą mogli zjechać z obecnej siódemki, czyli ul. Krakowskiej, w ulicę Piłsudskiego, ani też wyjechać tą drogą na siódemkę. Ma to oczywiście związek z budową obwodnicy. U wylotu Piłsudskiego drogowcy już budują rondo.

Prace przy budowie obwodnicy Skarżyska-Kamiennej szybko postępują, a należą do nich też przebudowy bocznych dróg. Taką będzie obecna ulica Krakowska. Na skrzyżowaniu Krakowskiej z Piłsudskiego powstanie rondo. I właśnie w związku z jego budową już za kilka dni nastąpią istotne zmiany w organizacji ruchu.

Poniżej widok na węzeł centrum z budowanym rondem:

wezel centrum obwodnica skarzyska
Węzeł Centrum na obwodnicy Skarżyska-Kamiennej na drodze S7. Źródło: GDDKiA
REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Od 5 listopada 2019 roku nie będzie można z ul. Krakowskiej wjechać w ulicę Piłsudskiego, ani też poruszać się w drugą stronę – czyli wyjechać przez ulicę Piłsudskiego na siódemkę.

Już w tej chwili nie można zjechać z siódemki w ulicę Piłsudskiego, jadąc od strony Szydłowca/Radomia/Warszawy. Od 5 listopada nie będzie to możliwe też, gdy jedziemy od strony Suchedniowa/Kielc/Krakowa.

Taka sytuacja potrwa mniej więcej do końca roku.

Zobacz najnowsze zdjęcia z obwodnicy Skarżyska:

Bardzo dobre wieści z obwodnicy Skarżyska. Prace szybko postępują

 

Drogowcy przygotowali też objazdy dla kierowców wykorzystujących ulicę Piłsudskiego do przejazdu przez Skarżysko w kierunku Mirca.

  • Objazd do miejscowości Mirzec dla pojazdów poruszających się drogą DK7 (siódemką) z Radomia będzie poprowadzony ul. Krakowską następnie drogą S7 oraz drogą DK42 (al. Jana Pawła, ul. Legionów) w kierunku Starachowic do skrzyżowania drogi DK42 z ul. Ekonomii
  • Objazd do miejscowości Mirzec dla pojazdów poruszających się drogą S7 z Kielc będzie poprowadzony drogą S7 oraz drogą DK42 (al. Jana Pawła, ul. Legionów) w kierunku Starachowice do skrzyżowania drogi DK42 z ul. Ekonomii
  • Pojazdy poruszające się z Mirca będą kierowane na ul. 11 Listopada, a następnie na ul. Ekonomii do skrzyżowania z drogą DK42
  • Na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i ul. Niepodległości pojazdy jadące do Warszawy bądź Krakowa kierowane będą do skrzyżowania al. Niepodległości z ul. Legionów.

Zobacz nową galerię zdjęć z obwodnicy Skarzyska-Kamiennej:

Strażacy odbyli ćwiczenia na obwodnicy Skarżyska. Coraz bliżej do otwarcia

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

2 KOMENTARZE

  1. Droga ekspresowa, o której mowa nie jest obwodnicą Skarżyska Kamiennej. Biegnie przez miasto, a nie obwodzi go. Bardzo dobrze, że powstaje. Niestety to nie obwodnica, a szkoda.

    • Michale, zgadza się, nie jest obwodnicą w pełni tego słowa znaczeniu. Jest w zasadzie obwodnicą dla dwóch osiedli. Natomiast taka nazwa się przyjęła i jest powszechnie używana. I dlatego my również jej używamy.

Comments are closed.