Co z Dniami Skarżyska 2020 i innymi imprezami? Prezydent podjął decyzję

2014
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

W związku z pandemią koronawirusa skarżyski urząd miejski zdecydował o odwołaniu i przełożeniu imprez mających się odbyć w Skarżysku-Kamiennej przed końcem czerwca. Największą z przełożonych imprez są na razie Dni Skarżyska 2020.

Zapraszamy na Dni Skarżyska 2022:

Dni Skarżyska 2022: Zespół Afromental gwiazdą

Koronawirus już spowodował całkowite odwołanie lub przełożenie licznych wydarzeń okolicznościowych, sportowych czy kulturalnych. Teraz dochodzą do nich kolejne.

Dni Skarżyska przełożone

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Prezydent Skarżyska Konrad Krönig podjął decyzję o przełożeniu lub odwołaniu wydarzeń organizowanych przez jego urząd, a mających się odbyć przed końcem czerwca. Oczywiście, ewentualne nowe terminy imprez również będą zależne od sytuacji w kraju i na świecie.

– Dni Skarżyska i towarzyszące mu imprezy duże wydarzenie, promocja Skarżyska i rozrywka dla mieszkańców oraz gości. Dlatego nie chcemy ich odwoływać, tylko zmieniamy termin, by te wszystkie wydarzenia odbyły się razem w sierpniu, gdy już pozwoli na to sytuacja. W tej chwili najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców miasta – mówi prezydent.

Odwołane lub przełożone na tę chwilę wydarzenia i imprezy w Skarżysku w 2020:

  • Dni Skarżyska 2020 – miały się odbyć w czerwcu, a wstępnie zostały przełożone na koniec sierpnia
  • Święto Konstytucji 3 Maja – coroczne uroczystości odbywające się pod pomnikiem „Bojownikom o niepodległość” na Skwerze Solidarności na Zachodnim w 2020 roku nie odbędą się. Wiązankę pod pomnikiem złożą prezydent Skarżyska Konrad Krönig i przewodniczący rady miasta Leszek Golik.

Dziś nie można powiedzieć, czy Zenek Martyniuk, który miał być gwiazdą Dni Skarżyska 2020, również wystąpi na imprezie w innym terminie.

Do końca czerwca nie będą się odbywać też mniejsze wydarzenia. Urząd miasta zwraca się także z prośbą do organizacji pozarządowych, które w ramach konkursów ofert ogłoszonych przez gminę mają zaplanowane różne wydarzenia i imprezy, by te ujęte w ich kalendarzu do końca czerwca, zostały przesunięte lub odwołane.

Co z Motosercem?

Motoserce 2020 w Skarżysku-Kamiennej miało odbyć się 30 maja. Organizatorzy wkrótce ogłoszą decyzję co do tego wydarzenia.

Dni Skarżyska 2020 – tak miały wyglądać pierwotnie:

Dni Skarżyska 2020: Zenek Martyniuk gwiazdą

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to