Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Młodzież z kół historycznych trzech skarżyskich szkół średnich wraz z historykami Polskiego Towarzystwa Historycznego przedstawili najważniejsze postacie okresu odzyskiwania przez Polskę niepodległości i budowania niepodległego kraju.

Trzy koła historyczne, z obu skarżyskich liceów, I LO i II LO, oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych, pod opieką merytoryczną PTH Oddział Skarżysko-Kamienna, wzięły udział w sympozjum historycznym w Miejskim Centrum Kultury. Okazją była zbliżająca się 101. rocznica odzyskania niepodległości i Narodowe Święto Niepodległości.

Uczniowie przedstawili uczestnikom sylwetki i dokonania trzech osób, które miały znaczny udział w odzyskiwaniu przez Polskę niepodległości i odbudowie kraju:

  • I Liceum Ogólnokształcące – Józef Piłsudski
  • II Liceum Ogólnokształcące – Roman Dmowski
  • Zespół Szkół Ekonomicznych – Ignacy Jan Paderewski
REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Uczestnicy sympozjum mogli poznać nie tylko dokonania ww. postaci na scenie politycznej, ale również ciekawostki z życia prywatnego.

W drugiej części Piotr Kardyś ze skarżyskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego w imieniu innego jej członka Marcina Medyńskiego zaprezentował pocztówki o tematyce dotyczącej czasów, gdy Polska walczyła o odzyskanie niezależności od państw zaborczych.

Młodzież z kół historycznych przygotowała swoje wystąpienia pod kierunkiem opiekunów: Piotra Kardysia (I LO), Beaty Czajkowskiej (II LO) i Ilony Mrówki (ZSE).

Zapraszamy na zbliżające się wydarzenia związane z rocznicą odzyskania niepodległości:

Biblioteka publiczna i szkoła muzyczna zapraszają na patriotyczną Lekcję Śpiewania

Narodowe Święto Niepodległości 2019 – zapraszamy na powiatowe obchody na Zachodnim