Piknik u Zygmunta 2022: Zabawa muzyką i przy muzyce w Szkole Muzycznej w Skarżysku

1677
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Piknik u Zygmunta w Państwowej Szkole Muzycznej w Skarżysku-Kamiennej był długo wyczekiwaną imprezą. Było dużo atrakcji, a szczególnie dużo było, co nie dziwi, muzyki.

Po Pikniku Moniuszkowskim przed trzema laty i przerwie spowodowanej ograniczeniami wywołanymi obecnością koronawirusa po raz drugi skarżyski „muzyk” zaprosił na spotkanie na dziedzińcu szkoły. Nazwę imprezy zmieniono na Piknik u Zygmunta, co jest nawiązaniem do imienia patrona szkoły Zygmunta Noskowskiego, a impreza ma stać się w zamierzeniu cykliczną.

Przy pięknej pogodzie na pięknie zazielenionym podwórzu szkoły czekało mnóstwo atrakcji. Wiele działo się i na scenie, i poza nią.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Muzykę zaserwowali obecnym zarówno uczniowie szkoły, jak i jej absolwenci, jak i zaproszeni wykonawcy.

Dużo było muzyki folkowej. Zaczęły Niedźwiadki, czyli dziecięcy zespół z Kierza Niedźwiedziego, wspierany kilkoma osobami dorosłymi. Potem na scenie prezentowali się kolejno: Wyliniałe Niedźwiedzie, Kuźniczanki, chór Klubu Seniora „Zawsze Młodzi” z Wacławem Pejasem z Mroczkowa, zespół Koła Gospodyń Wiejskich ze Skarżyska Kościelnego z Szymonem Płusą, chór Senior z Suchedniowskiego Ośrodka Kultury „Kuźnica”.

Było też dużo umuzykalnionej młodzieży. Swoim talentem pochwalili się między innymi uczniowie i absolwenci szkoły muzycznej. Występowali Miłosz Dobrucki, Wiktoria Paduch, Małgorzata Mańkowska, Julia Wiśnios, Oliwia Jarosz, Mateusz Jabłko, Bartosz Czarnota, Filip Bialik, Katarzyna Wrześniewska, Krzysztof Wrześniewski, Julia Sokołowska, Ewa Indyka, Maria Indyka, Wiktoria Stefańska, Danyil Rusetskyi.

Był też zespół rodzinny – Wiśnios Family, żartobliwie nazwany skarżyskim The Kelly Family. Pierwsze skrzypce, choć nie dosłownie, gra w nim 3-letni Tomek Wiśnios, który zrobił furorę wśród widowni i bezwzględnie został główną gwiazdą imprezy. Towarzyszyli mu rodzice Małgorzata i Jarosław oraz rodzeństwo – Julia i Bartosz.

Swoje umiejętnościami pochwalił się też młody skarżyski zespół, zarówno wiekiem członków jak i stażem, o nazwie Dni. Co ciekawe, w składzie dominują kobiety, a jedynym mężczyzną jest frontman. Grają rockowe energetyczne kawałki w składzie: Karol Łodej (gitara i wokal), Aleksandra Kowalska (gitara), Natalia Kwiecień (bas i wokal) oraz Natalia Ruzik (perkusja).

Dłuższy sceniczny staż ma inny skarżyski zespół Dream Team, który umila rozmaite imprezy. I tutaj pasowali świetnie. Po raz kolejnym zaprezentował się lubiany wokalista, zwany skarżyskim bardem, Zbigniew Biber, z repertuarem rodem z krainy łagodności. W odleglejsze krainy, a szczególnie na morza, zabrał widownię zespół Old Marinners.

Tym występem Piknik u Zygmunta 2022 zakończył się, a na sam koniec do zespołu na scenie dołączyli organizatorzy, czyli ekipa szkoły muzycznej  oraz pomagający im rodzice uczniów.

Muzyka to jeszcze nie wszystko, co czekało na tych, którzy w sobotnie popołudnie. Szczególnie dużo atrakcji przygotowano dla najmłodszych. Panie Nianie czekały z animacjami, ponadto były konkursy. Swoje stoisko miało Nadleśnictwo Suchedniów Lasów Państwowych. Bardzo dobrym pomysłem była obecność saturatora od skarżyskich wodociągów, dzięki czemu można było ugasić pragnienie w upalny dzień. Ekipa „muzyka” przygotowała dużo poczęstunku, który można było nabyć za dobrowolny datek na rzecz szkoły.

Duże zainteresowanie wzbudził pokaz tresury psów policyjnych w wykonaniu stróżów prawa ze skarżyskiej komendy oraz ich czworonożnych podkomendnych. Policjanci pochwalili się też posiadaniem imponującego wyglądem kombinezonu do tresury, który całkowicie zakrywa ludzką sylwetkę. Taki uniform upodabnia noszącego go policjanta bardziej do astronauty lub płetwonurka.

Szkoła obiecuje, że za rok zaprosi znów do podobnej zabawy, a w międzyczasie zaprasza na liczne koncerty w wykonaniu uczniów i zaproszonych muzyków. Są one otwarte dla wszystkich.

W organizacji festynu Państwowej Szkole Muzycznej pomogło Stowarzyszenie Przyjaciół Skarżyskiej Szkoły Muzycznej „ProQltura” oraz Klimek Nieruchomości, Serwis 24, Dultech, Pierrot, DAN, MPWiK, Batmar, Kantor Wymiany Walut. Panie Nianie. Lekkie z Natury, Samoobrona. Imprezę poprowadzili nauczyciele Justyna Woś i Włodzimierz Sojka oraz dyrektor szkoły Ewa Krakowiak.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to