REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

„Drużyna z naszego podwórka” to inicjatywa skarżyskich policjantów, którzy zaangażowali w nią dzieci i młodzież oraz lokalne środowisko. Powstaje piosenka, która ma pomagać w działalności profilaktycznej prowadzonej przez stróżów prawa.

Wśród działań policji jest też profilaktyka w zakresie zażywania substancji odurzających. Adresatami są między innymi młodzi ludzie. Podczas spotkań funkcjonariusze informują o zgubnych skutkach zażywania takich środków. W trudnych czasach pandemii zrodził się pomysł, aby treści związane z problematyką uzależnień od dopalaczy i narkotyków… wyśpiewać!

Na pomysł nagrania piosenki, a do niej teledysku wpadł Jarosław Gwóźdź, rzecznik prasowy skarżyskiej komendy policji. On sam poza pracą zawodową pisze i występuje na scenie. Jeszcze do niedawna był członkiem zespołów muzycznych Papa Mobile i 40 Mil Obłędu, a pisze także teksty literackie.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Efektem jego współpracy z kolegami z pracy i ze sceny, przy wsparciu skarżyskich szkół i środowiska związanego z parafią św. Brata Alberta są tekst i muzyka do piosenki pt. „Drogą jasną i prostą”.

– Dziś łatwo można wpaść w sidła nałogu i ugrzęznąć w świecie brudnym, smutnym, przepełnionym bólem osób najbliższych. Refren piosenki nakierowuje słuchacza na pozytywne myślenie, na unikanie złych pokus i omijanie szerokim łukiem ciemnych zaułków codzienności. Mamy nadzieję, że po ostatnim „gwizdku sędziego”, nasza drużyna wzniesie ręce do góry w geście zwycięstwa nad złem, a przekaz piosenki dotrze do wielu młodych ludzi, którzy nigdy nie sięgną po narkotyki, a tym, którzy zbłądzili, pozwoli wrócić na drogę jasną i prostą – mówi Jarosław Gwóźdź.

W niedzielne południe cała „Drużyna z naszego podwórka” spotkała się na Rejowie, aby zarejestrować zdjęcia do teledysku. Było to tak naprawdę pierwsze wspólne spotkanie całej ekipy. Wcześniej indywidualnie odwiedzali studio nagraniowe, a i wspólnej pracy nie sprzyjała sytuacja pandemiczna.

Na „dzikiej plaży” na Rejowie zabrzmiały dźwięki piosenki, co wzbudziło zainteresowanie spacerowiczów. Równie świetnie, co młodzież, bawili się ich rodzice i opiekunowie. Wśród śpiewającej młodzieży jest między innymi Oliwia Jarosz, uczestniczka tegorocznej edycji The Voice Kids.

Teraz tylko, a może aż, pozostaje montaż całości i po wakacjach powinniśmy zobaczyć i usłyszeć efekt finalny. „Drużyna z naszego podwórka” nie wyklucza też wspólnych występów scenicznych.

Zobacz teledysk do piosenki „Drogą jasną i prostą” Drużyny z Naszego Podwórka:

Jak drogą jasną i prostą uciec od nałogu – teledysk Drużyny z Naszego Podwórka ze Skarżyska już gotowy

Do piosenki „Drogą jasną i prostą” tekst napisał Jarosław Gwóźdź, a nad muzyką pracowali również Włodzimierz Sojka i ksiądz Piotr Nojek z parafii pw. św. Brata Alberta w Skarżysku. Młodszym i tym starszym artystom pomagała schola Alberciaki z parafii.

Środki na realizację nagrania zapewnił Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennej, a projekt objęli patronatem Prezydent Konrad Krönig oraz Komendant Powiatowy Policji w Skarżysku-Kamiennej Tomasz Jarosz.

Drużyna z naszego podwórka – Drogą jasną i prostą

Jak wczoraj, tak dziś łatwo zerwać nić
Między piekłem a mrokiem, spokojem ducha a grzechem
Za paznokciem brud, w zakamarkach kurz
Tłustą plamę trudno z serca zmyć, trudno z kolan wstać

Wylej z dzbana myśli jałowe, wstaw kwiaty pachnące
Wywietrz dobrze zmęczoną głowę i popatrz na słońce
Niech razi cię czyste światło, pokora będzie przyjacielem
Wędruj droga jasną i prostą, bądź wojownikiem
Marzycielem!

Na brunatną łąkę blady Ikar spadł
Ptasich matek szloch niesie zimny wiatr
Na drodze złej rozpacz i gniew
Jeszcze dużo czasu masz, by żyć
A więc z kolan wstań i walcz!

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to