Jak drogą jasną i prostą uciec od nałogu – teledysk Drużyny z Naszego Podwórka ze Skarżyska już gotowy

1445
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

„Drogą jasną i prostą” to piosenka nagrana wspólnie przez młodzież, muzyków, policjantów, duchownych i nauczycieli ze Skarżyska-Kamiennej. Jej treść to apel o nieużywanie środków odurzających przez młodzież.

Zobacz nowy teledysk Drużyny z Naszego Podwórka:

Na przekór hienom i wilkom złym. Drużyna z Naszego Podwórka znów śpiewa i ostrzega

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

 

Środki odurzające są obecne wśród młodzieży i stanowią poważny problem. Świętokrzyscy, a więc i skarżyscy, policjanci prowadzą rozliczne działania profilaktyczne uświadamiające młodych ludzi przed zgubnymi skutkami ich zażywania. Czas pandemii koronawirusa wywołał nasilenie problemu i pojawił się pomysł, aby spróbować trafić do młodzieży w inny niż zwykle sposób.

Tak, głównie za sprawą starszego aspiranta Jarosław Gwoździa, rzecznika skarżyskiej komendy policji, zrodził się pomysł na piosenkę. On napisał słowa, ale do zespołu, nazwanego Drużyna z Naszego Podwórka, potrzeba było więcej osób.

I tak w drużynie znaleźli się inni policjanci, duchowni, muzycy, nauczyciele, a przede wszystkim skarżyska młodzież, która użyczyła swoich głosów. Młodzi skarżyszczanie to między innymi członkowie scholi Alberciaki z parafii pw. św. Brata Alberta.

Kilka miesięcy temu dokonano nagrań i nakręcono zdjęcia do klipu wideo. Teledysk miał uroczystą premierę w Miejskim Centrum Kultury. Na spotkaniu autorom gratulowali Komendant Powiatowy Policji w Skarżysku-Kamiennej młodszy inspektor Tomasz Jarosz oraz prezydent Skarżyska Konrad Krönig. Komendant podkreślił rolę działań profilaktycznych w walce z uzależnieniami od narkotyków i dopalaczy oraz wyraził nadzieję, że powstały utwór uchroni niejedną młodą osobę od zgubnego w skutkach nałogu.

Tutaj zobaczysz materiał z kręcenia teledysku do piosenki „Drogą jasną i prostą”nad zalewem Rejów:

Drużyna z naszego podwórka – młodzież, muzycy, policjanci oraz księża grają i… śpiewają w jednej drużynie

 

Drogą jasną i prostą

Drużyna z Naszego Podwórka: Oliwia Jarosz, Julia Wiśnios, Jakub Kowalik, Martyna Szumiał, Natalia Gralińska, Michał Fraszczyk, Maria Obara oraz młodzież ze scholi Alberciaki z parafii pw. św. Brata Alberta w Skarżysku

Słowa: Jarosław Gwóźdź

Muzyka: Włodzimierz Sojka, Jarosław Gwóźdź i ks. Piotr Nojek

Zespół: ks. Piotr Nojek – gitara, Włodzimierz Sojka – bas i gitara klasyczna, aspirant Marcin Czarnota – akordeon, Rafał Szymański – instrumenty klawiszowe, Piotr Szostak – perkusja, starszy aspirant Jarosław Gwóźdź – gitara akustyczna.

Zdjęcia: młodszy aspirant Damian Janus, Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach

Zdjęcia z drona: PabloSKYlata

 

Zdjęcia: Damian Janus, KWP Kielce