Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Posłowie Platformy Obywatelskiej: Tomasz Siemoniak, Beata Małecka-Libera, Rajmund Miller i Marzena Okła-Drewnowicz zaprosili mieszkańców Skarżyska na spotkanie pod hasłem „Polska samorządna”.

Podczas spotkania w Miejskim Centrum Kultury poruszono wiele kwestii, w szczególności służby zdrowia, polityki senioralnej oraz obronności. Wszystkie one są istotne dla naszego miasta oraz jego mieszkańców.

Beata Małecka-Libera oraz Rajmund Miller, którzy z zawodu są lekarzami, zwrócili uwagę na negatywne, ich zdaniem, działania PiS w sprawach służby zdrowia. Poza problemami w skali kraju poruszyli sprawę zaprzestania działalności przez Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca, szpital kardiologiczny ze Starachowic, który nie otrzymał kontraktu z NFZ i zawiesił przyjmowanie pacjentów. W placówce tej leczyło się również wielu pacjentów ze Skarżyska.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Marzena Okła-Drewnowicz, która wystąpiła w roli gospodarza spotkania, zapewniała, że to właśnie rząd PO-PSL zrobił najwięcej dla polskiej kardiologii, a wszystko, co osiągnięto, jest obecnie niweczone.

Gościem spotkania był Zenon Krzeszowski, były prezydent Starachowic, a obecnie kierującym starachowickim oddziałem Stowarzyszenia „Eko Serce”, które zaangażowało się w ratowanie PAKS. W ostrych słowach ocenił on działania rządu. – Skutkiem jest selekcja chorych na serce. Zabrano nam możliwość leczenia w Starachowicach i nie dano nic w zamian. Nieważne jest, czy pacjent leczy się państwowo, czy prywatnie. Ważne, aby był traktowany jak pacjent, a nie jak zło konieczne – powiedział.

Beata Małecka-Libera również skrytykowała poczynania rządu Prawa I Sprawiedliwości. – Zapanowała niechęć do podmiotów prywatnych, a prawa i obowiązki podmiotów państwowych i prywatnych musza być równe. Nie promuje się jakości, a za nową ustawą nie poszły większe środki. Wydatki na służbę zdrowia musza wzrosnąć – argumentowała. Zapewniła, że w PO działa zespół ds. zdrowia, który pracuje nad programem naprawy sytuacji służby zdrowia w Polsce.

Rajmund Miller, który pochodzi ze Skarżyska i w naszym mieście mieszkał do czasu wyjazdu na studia, przekonywał, że likwidacja NFZ nie jest rozwiązaniem, o istotą rzeczy jest odpowiednie rozdysponowywanie budżetu służby zdrowia. – Polską służbę zdrowia zrujnowano, ale my mamy program, który zapewni Polakom odpowiednią opiekę zdrowotną – zapewniał.

Tomasz Siemoniak, jak były minister obrony narodowej, poruszył kwestie związane z polskim przemysłem zbrojeniowym. Skarżyskie Mesko to wszak jeden z najważniejszych zakładów w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. On również skrytykował działania obecnego rządu, w tym podporządkowanie PGZ ministrowi obrony narodowej. – Rząd w latach 2011–15 przeprowadził konsolidację PGZ, a w 2,5 roku zniweczono wszystko. Patrzę z niepokojem na to, co się dzieje, w tym na karuzelę stanowisk w zarządach spółek – powiedział

Mieszkańcy pytali parlamentarzystów PO o różne sprawy, w tym, poza kwestią zamknięcia PAKS, także o sprawy obronności kraju, prawidłowość przebiegu nadchodzących wyborów czy brak modernizacji stadionu Granatu Skarżysko.

Marzena Okła-Drewnowicz apelowała o zjednoczenie sił i „obronę Polski” w najbliższych wyborach samorządowych, które odbędą się na jesieni 2018 roku.

marzena okla drewnowicz
Marzena Okła-Drewnowicz
beata malecka libera
Beata Małecka-Libera
tomasz siemoniak
Tomasz Siemoniak
rajmund miller
Rajmund Miller

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here