Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Posłowie Platformy Obywatelskiej: Tomasz Siemoniak, Beata Małecka-Libera, Rajmund Miller i Marzena Okła-Drewnowicz zaprosili mieszkańców Skarżyska na spotkanie pod hasłem „Polska samorządna”.

Podczas spotkania w Miejskim Centrum Kultury poruszono wiele kwestii, w szczególności służby zdrowia, polityki senioralnej oraz obronności. Wszystkie one są istotne dla naszego miasta oraz jego mieszkańców.

Beata Małecka-Libera oraz Rajmund Miller, którzy z zawodu są lekarzami, zwrócili uwagę na negatywne, ich zdaniem, działania PiS w sprawach służby zdrowia. Poza problemami w skali kraju poruszyli sprawę zaprzestania działalności przez Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca, szpital kardiologiczny ze Starachowic, który nie otrzymał kontraktu z NFZ i zawiesił przyjmowanie pacjentów. W placówce tej leczyło się również wielu pacjentów ze Skarżyska.

Marzena Okła-Drewnowicz, która wystąpiła w roli gospodarza spotkania, zapewniała, że to właśnie rząd PO-PSL zrobił najwięcej dla polskiej kardiologii, a wszystko, co osiągnięto, jest obecnie niweczone.

REKLAMA
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie - Bartosz Bętkowski

Gościem spotkania był Zenon Krzeszowski, były prezydent Starachowic, a obecnie kierującym starachowickim oddziałem Stowarzyszenia „Eko Serce”, które zaangażowało się w ratowanie PAKS. W ostrych słowach ocenił on działania rządu. – Skutkiem jest selekcja chorych na serce. Zabrano nam możliwość leczenia w Starachowicach i nie dano nic w zamian. Nieważne jest, czy pacjent leczy się państwowo, czy prywatnie. Ważne, aby był traktowany jak pacjent, a nie jak zło konieczne – powiedział.

Beata Małecka-Libera również skrytykowała poczynania rządu Prawa I Sprawiedliwości. – Zapanowała niechęć do podmiotów prywatnych, a prawa i obowiązki podmiotów państwowych i prywatnych musza być równe. Nie promuje się jakości, a za nową ustawą nie poszły większe środki. Wydatki na służbę zdrowia musza wzrosnąć – argumentowała. Zapewniła, że w PO działa zespół ds. zdrowia, który pracuje nad programem naprawy sytuacji służby zdrowia w Polsce.

Rajmund Miller, który pochodzi ze Skarżyska i w naszym mieście mieszkał do czasu wyjazdu na studia, przekonywał, że likwidacja NFZ nie jest rozwiązaniem, o istotą rzeczy jest odpowiednie rozdysponowywanie budżetu służby zdrowia. – Polską służbę zdrowia zrujnowano, ale my mamy program, który zapewni Polakom odpowiednią opiekę zdrowotną – zapewniał.

Tomasz Siemoniak, jak były minister obrony narodowej, poruszył kwestie związane z polskim przemysłem zbrojeniowym. Skarżyskie Mesko to wszak jeden z najważniejszych zakładów w Polskiej Grupie Zbrojeniowej. On również skrytykował działania obecnego rządu, w tym podporządkowanie PGZ ministrowi obrony narodowej. – Rząd w latach 2011–15 przeprowadził konsolidację PGZ, a w 2,5 roku zniweczono wszystko. Patrzę z niepokojem na to, co się dzieje, w tym na karuzelę stanowisk w zarządach spółek – powiedział

Mieszkańcy pytali parlamentarzystów PO o różne sprawy, w tym, poza kwestią zamknięcia PAKS, także o sprawy obronności kraju, prawidłowość przebiegu nadchodzących wyborów czy brak modernizacji stadionu Granatu Skarżysko.

Marzena Okła-Drewnowicz apelowała o zjednoczenie sił i „obronę Polski” w najbliższych wyborach samorządowych, które odbędą się na jesieni 2018 roku.

marzena okla drewnowicz
Marzena Okła-Drewnowicz
beata malecka libera
Beata Małecka-Libera
tomasz siemoniak
Tomasz Siemoniak
rajmund miller
Rajmund Miller

3 KOMENTARZE

 1. Das ist wunderwa!!! Jak mawiał Zagłoba diabeł się w ornat ubrał i ogonem na mszę dzwoni 🙂 No ale do sedna meine volksdeutschen: przyjeżdżam do was startować w imieniu Stronnictwa Rzeszy do jeszcze polskiego parlamentu prawda 🙂 Prezent na powitalny to darmowe kursy śpiączki na widok prokuratora i śledczego. Z tego co wiem to kolega niezależnego Arturka ten o ps. „Rudy” miał przykry przypadek gdyż jego funfel dostał postrzał w jądra przed laty i zaniemógł nieco (swoją drogą te kieleckie gangusy to fachury bo antyterroryści to z 20m w głowę trafiają, ale żeby w jadra?! szacun!). „Rudy” ma kurs śpiączki za friko jako kumpel Arturka „niezależnego” krewnego Jana (prostego jak dyszel od wozu drabiniastego) – wiem że wy POstytutki obstawiacie wszystkie gangi na wszelki wypadek, ale po co wydawać tj. „Słowik” 200 tysięcy „papieru” dla „Bolka” przez „Miecia” jak można taniej i skuteczniej? 🙂 My Unijczycy musimy być eko i sprytni! Rzesza patrzy, a jak nie damy sobie rady to zamiast sponsorować nas zacznie negocjować z Polakami. Wtedy Judasz z Sopotu zmieni imię na „Oskar” kiedy kwity „teściowej Tuska” zmienią miejsce przechowywania. Ponoć Polacy dają grubą kasę byłym pracownikom Stasi żeby zdemaskować naczelną POstytutkę jako „uchola” babci STA’ASI …. Taki był piękny ten Wunderwaffe-l aus Zopot a tak się zmarnował  Tylko 7 milionów jurgieltu z Berlina przez Brukselę mu zostało …. Gorzej, jak „Skarbówka” się upomni o podatek. Swoją drogą ten wasz pocieszny prosiaczek w ratuszu co startuje z ZSL-u na (p)osła to jest głupszy niż grubszy: nie przeszedł „ociosania” w Collegium Maius? Chwali się cudzymi sukcesami i gryzie po kostkach tych, co dali hajs na infrastrukturę która ucywilizowała wam tę paskudną skorumpowaną wieś. Ciekawe czemu ucieka do Sejmu? Boli się, że akcja z Ostrowca dotrze do TSK?  Skąd wie, że już nie dotarła?  PS. Hasło dla uczestników szkolenia ze śpiączki antyprokuratorskiej: „Ichacha, ichachach!”, odzew „Patataj, patataj!”. Do zobaczenia w siedzibie POlnisch-KOmeraden w Kielcach! Wasz Roman (tat dał mi kilka książek o ewolucji opowiem wam jak to było z dinozaurami co żyły równoległe do ludzi i co ma wspólnego Róża Woźniakowska alias von Trabant und Wartburg grafin Robur oder Simson … Smoki nie tlyko były ale nadal są w Krakowie, bo Szewczyk Dratewka to był nasz człowiek i nie dał siarki do owieczki tylko papryczkę chili).

 2. Mój nowy wynalazek oprócz śpiackzi, to … nie odbieranie wezwań do proroka! I działa oj działa!
  Da się? Oczywiście, że się da! Tylko głosujcie na mnie bo na takiego QŃ’a co ja to cela za ciasna,. a bez immunitetu to nawet sąd w Posen nie będzie mnie długo tolerował 🙁 PS. Wspierajcie nas, bo po co wam rząd polski jak możecie mieć za-rząd niemiecki zdalnie sterowany na SMS od „teściowej” Oskara z Sopotu?
  Jurgieltu nie dostaneicie to tylko dla nas, ale za to hymn będzie prostszy żadne tam zwrotki których np. Borysław Budka nie pamięta, zwyczajnie:”Deutschland, deutschland uber alles! (od 2050 jahre będzie „uber allen”).

 3. Zresztą powiem wam tak: Leszek trzeciej kadencji rządu Jarkacza może nie wytrzymać, a skrócenie wyroku w zamian za info nt. śp. Michała i innych takich newsółw tj. fałszywe rozwody Marzeny po skazaniu za VAT Grzegorza na bagatela 1,6 miliona może nie wytrzymać! Pewien wyłudzacz na mienie pożydowskie siedział przed nim w tej samej celi, ale tamten nikogo nie zabił i zwinął aż kilkadziesiąt baniek które dobrze schował, więc na Kusocińskiego to wiele do powiedzenia nie miał …. Bo i po co? Ale Leszek na paczkach od żony długo nie pociągnie, a żyć mu się chce bo jeszcze nie taki stary …. Tak więc przetłuszczona Marzenka ma o czym myśleć nie jedynie ja jestem w czarnej „d”, a Adaś już nie rzecznikuje 🙁 i druga śpiączka może nie rpzekonać nawet sędziego Żurka 🙁

Comments are closed.