REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

W Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku jest nowa atrakcja dla zwiedzających. Przy kutrze torpedowym ORP „Odważny” została zbudowana platforma widokowa, z której rozciąga się widok na teren muzeum i na pokład okrętu.

Platforma widokowa w muzeum jest kolejną atrakcją, która spodoba się szczególnie najmłodszym, podobnie jak to jest w przypadku możliwości wejścia do samolotu Ił-14.

Z platformy można obejrzeć panoramę placu muzealnego oraz z blisko przyjrzeć się pokładowi kutra. W przyszłości muzeum rozważa także umożliwienie zwiedzania pokładu i kabiny.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Muzeum zaprasza do zwiedzania. W okresie letnim czynne jest codzienne od 8.00 do 20.00.

ORP „Odważny” znajdujący się w muzeum to polski kuter torpedowy zwodowany w 1973 roku. W Marynarce Wojennej wszedł w skład 2 dywizjonu Kutrów Rakietowo-Torpedowych 3 Flotylli Okrętów w Gdyni. Uzbrojenie stanowiły cztery wyrzutnie torped OTAM-53-206 kalibru 533 mm i podwójnie sprzężona armata 30 mm AK-230. W skład załogi wchodziło dwudziestu marynarzy. Okręt zakończył służbę w 1986 roku. Zanim okręt trafił do muzeum, przyholowano go Wisłą do Sandomierza, co trwało aż trzy lata, a stamtąd drogą lądową trafił do Skarżyska.Co ciekawe, konstruktorem tego okrętu jest pochodzący ze Skarżyska inż. Dionizy Wiśniewski.

Tak wyglądał transport „Odważnego” z Sandomierza do Skarżyska:

orp odwaznyorp odwaznyorp odwazny platforma widokowaorp odwaznyorp odwaznyorp odwazny

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to