Półmaraton Wtórpol 2019: Uczestnicy po raz pierwszy pobiegli nocą

3348
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Po raz pierwszy w wieloletniej historii imprezy odbyła się ona nie za dnia, a późnym wieczorem. Na starcie stawiło się jak zawsze wielu mieszkańców Skarżyska-Kamiennej i okolic, ale wygrywali biegacze z zagranicy.

Półmaraton Wtórpol 2020 w Skarżysku-Kamiennej został odwołany:

Półmaraton Wtórpol 2020 w Skarżysku został odwołany!

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Na trasę Nocnego Półmaratonu Wtórpol i Nocnej Dychy Wtórpol, czyli biegów o długości półmaratonu i 10 kilometrów, uczestnicy wyruszyli tuż przed zapadnięciem zmroku, a finiszowali, gdy trasę oświetlały im tylko reflektory i lampy uliczne. Jak to zazwyczaj bywa, najszybciej trasę pokonywali biegacze z Ukrainy i Kenii. Jedynie wśród kobiet na dystansie 21,0975 km najszybsza była zawodniczka z Węgier.

Kenia i Ukraina zdominowały Półmaraton i Dychę Wtórpol, Skarżysko i okolice w czołówce

W półmaratonie zwyciężyli Cosmas Kyeva z Kenii wśród mężczyzn oraz Zita Kacser z Węgier. W biegu na 10 km, czyli Nocnej Dysze Wtórpol, najlepsi byli Kenijczyk Labad Cheruiyot wśród mężczyzn oraz Ukrainka Olesia Didovodiuk.

W półmaratonie bardzo dobre czwarte miejsce zajęła Lidia Czarnecka z Bliżyna, a ósma była Anna Ordyńska ze Skarżyska. Wśród mężczyzn ósmy był skarżyszczanin Michał Bąk startujący w grupie Czarnecki Run Team. Jej lider Rafał Czarnecki, jak zapowiadał, potraktował bieg treningowo i na metę wbiegł na 14. miejscu. On i jego grupa biegaczy szykują się już do wrześniowego startu w Tauron Festiwalu Biegowym w Krynicy-Zdroju.

Starosta też zaliczył „dyszkę”

Na start w Nocnej Dysze Wtórpol zdecydował się starosta skarżyski Artur Berus, zresztą wraz z żoną Katarzyną. Zadanie mieli o tyle trudniejsze, że tego samego dnia pokonali 12-kilometrowy Powiatowy Marszobieg Letni organizowany przez starostwo. – Pierwszy raz biegłem przy tak oświetlonej trasie. Super, fajnie. Temperatura, myślę, idealna. Nie chodziło o czas, a przede wszystkim, żeby wziąć udział w biegu i dobrze się bawić. Zamiana z imprezy dziennej na nocną to, myślę, dobry pomysł. Jakaś odmiana, coś innego – powiedział Artur Berus.

Gwiazdy biegają i gratulują

Tradycją Półmaratonu Wtórpol, której i w tym roku stało się zadość, jest obecność na nim obecnych i byłych gwiazd polskiego sportu. Były skoczek wzwyż Jacek Wszoła jest stałym bywalcem imprezy, a w tym roku na mecie towarzyszyła mu młociarka Joanna Fiodorow. Po raz drugi na Rejowie pojawiła się Wanda Panfil, która pokonała Nocną Dychę Wtórpol. – Nawet nie wiem, które miejsce mam. Dziś to dla mnie start rekreacyjny. Za tydzień biegnę w Ogólnopolskim Tomaszowskim Biegu im. Bronisława Malinowskiego i chciałam sobie zrobić sobie lekkie przetarcie. Nocą biega się dobrze i coraz więcej imprez odbywa się o takiej porze. To dobry pomysł i organizatorzy powinni zostać przy tym – powiedziała.

Po raz pierwszy w historii imprezy towarzyszył jej też pokaz sztucznych ogni, który dał sygnał do startu oraz zakończył imprezę. Biegaczy do startu zagrzewali trenerzy Akademii Holistycznej.

Organizatorami imprezy są Tomasz Wąsowski, Gerard Magdziarz i Karol Mochocki przy wsparciu licznych instytucji i firm, w tym sponsora tytularnego firmy Wtórpol, którzy organizują inną imprezę odbywającą się w Skarżysku-Kamiennej, czyli Wtórpol Triathlon.

 

Więcej zdjęć na portalu Echo Dnia: >>Kenijsko-ukraińska dominacja w Skarżysku-Kamiennej. Półmaraton Wtórpol po raz pierwszy odbył się nocą<<

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to