Potop Skarżyski 2023: Rekreacja i integracja wokół zalewu Rejów

1550
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Druga edycja biegu Potop Skarżyski odbyła się nad zalewem Rejów w Skarżysku-Kamiennej. Choć to z nazwy bieg, to każdy mógł pokonać kółko wokół zalewu swoim tempem. Również spacerowym.

W sobotnie południe 13 maja 2023 roku wokół zalewu można było spotkać wyjątkowo dużo osób z numerami startowymi na koszulkach. Byli to uczestnicy biegu Potop Skarżyski, który odbył się po raz drugi. Pogoda była diametralnie różna od tej z zeszłego roku. Wtedy była piękna zima i dużo śniegu, a teraz piękna słoneczna wiosna

Na starcie stanęli mieszkańcy Skarżyska i okolic, a znaczną część uczestników stanowili uczniowie placówek wychowawczych z regionu i dlatego ważnym aspektem była wzajemna integracja, czyli to, co się wpisuje w działalność Stowarzyszenia Pomocy Arka Noego.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Rozgrzewkę przed biegiem przeprowadził trener akademii Holistycznej Filip Sokołowski. Na starcie pojawili się piłkarze drużyny Protor Dziki Skarżysko-Kamienna, a towarzyszyła im ich maskotka, czyli TaDzik.

Potem wszyscy, ponad 160 osób ruszyli na trasę. Jedni potraktowali bieg czysto rekreacyjnie, ale byli i tacy, którzy narzucili dość szybkie tempo. Na podium stanęli:

Kobiety

  1. Katarzyna Drabik – czas 23:33
  2. Anna Malik – 26:56
  3. Magdalena Breścińska-Stępień – 27:58

Mężczyźni

  1. Hubert Zadrożny – 20:11
  2. Jacek Safian – 20:36
  3. Nikodem Werbicki – 20:39

Najlepsi otrzymali nagrody. Znalazły się też upominki dla najmłodszych uczestników biegu. Ufundowali je: gabinet pielęgnacji twarzy i ciała Yasumi Skarżysko-Kamienna, salon bielizny z usługą brafittingu Bravitacja, centrum fitness Akademia Holistyczna, gabinet podologiczny Podoskin Ewa Sokołowska, salon fryzjerski Aga Czar, hurtownia artykułów biurowych Complete, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Hotel Paradiso w Suchedniowie.

Po biegu był też poczęstunek, w tym kiełbasa z ogniska.

Duża frekwencja, miła atmosfera i radość na twarzach biegaczy sprawiła też satysfakcję organizatorom, którymi byli Paweł Werner, reprezentujący Stowarzyszenie Pomocy Arka Noego, oraz Karolina Nowek, prezeska Stowarzyszenia Od Nowa.

Celem wydarzenia była promocja zdrowego i aktywnego stylu życia w ramach profilaktyki zdrowia psychicznego. Aktywność fizyczna to jej niezbędny element. Chcemy „zalewać” mieszkańców Skarżyska-Kamiennej pozytywną energią, chęcią do uprawiania sportu w pięknych okolicznościach przyrody, promować wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Najbardziej pozytywnym aspektem jest udział tak wielu młodych ludzi, którzy, co pokazało wydarzenie, bardzo chętnie biorą udział w nich udział. Otoczenie Skarżyska jest idealne do uprawiania aktywności fizycznej, w tym do organizowania zawodów sportowych. Cieszymy się, że zainteresowanie biegiem jest ogromne, mamy nadzieję, że kolejna edycja będzie cieszyła się jeszcze większą sympatią. Ze swojej strony pragnę podziękować uczestnikom wydarzenia oraz wszystkim zaangażowanym w organizację biegu. Z rozmów, które przeprowadziłam, zarówno z zawodnikami oraz osobami kibicującymi wynika, że jest zapotrzebowanie na tego typu imprezy, zatem już dziś chciałabym zaprosić w imieniu swoim oraz moich kolegów na kolejny Potop Skarżyski, który odbędzie się za rok. Korzystając z okazji chciałbym zaprosić do współpracy i dołączenia do bardzo licznej już grupy osób, które mają pomysł na aktywizację mieszkańców miasta nie tylko na płaszczyźnie sportowej ze Stowarzyszeniem Od Nowa, które mam zaszczyt reprezentować.Karolina Nowek

Partnerami wydarzenia byli firma Recevent, centrum fitness Akademia Holistyczna oraz klub sportowy Protor Dziki Skarżysko-Kamienna. Wsparcie w organizacji Potopu Skarżyskiego zapewnili także Mesko SA i Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to