Adaś - maskotka hali sportowej przy II LO i ZST w Skarżysku-Kamiennej
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Podczas powiatowego rozpoczęcia roku szkolnego odbyło się uroczyste otwarcie hali sportowej, która będzie służyć dwóm szkołom średnim w Skarżysku-Kamiennej – II Liceum Ogólnokształcącemu oraz Zespołowi Szkół Technicznych.

Trzeba przyznać, że rozpoczęcie nowego roku szkolnego to nie jest to, czego uczniowie szczególnie wyczekują, ale uczniowie Elektryka i Mickiewicza na pewno wyczekiwali otwarcia nowej hali sportowej. Oba te wydarzenia nastąpiły jednocześnie 1 września 2020 roku.

Uczniów swoich szkół i gości powitali dyrektorzy – Janusz Maciejewski i Paweł Buryło. Z życzeniami do uczniów zwrócił się starosta skarżyski Artur Berus, który nawiązał do specyficznej sytuacji, w jakiej w najbliższym czasie odbywać się będą lekcje.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

– Zmagamy się z pandemią koronawirusa, ale wierzę, że dzięki waszej odpowiedzialności przejdziemy ten czas spokojnie – powiedział starosta.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego stało się też okazją do wręczenia nominacji zawodowych oraz stypendiów:

  • Agnieszka Kwiatkowska, wychowawca w Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2, otrzymała nominację na nauczyciela mianowanego
  • Marcin Kruk otrzymał nominację na dyrektora Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych
  • Uczennice Julia Kulińska i Aleksandra Niziołek otrzymały stypendia sportowe

Uzupełnieniem rozpoczęcia nowego roku szkolnego był występ artystyczny w wykonaniu uczniów.

 

Ważnym punktem tegorocznego powiatowego rozpoczęcia roku szkolnego było uroczyste otwarcie hali sportowej. Nowoczesnym budynkiem będą dzielić się dwie sąsiadujące ze sobą szkoły – II Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół Technicznych.

Wstęgę przecięli wspólnie dyrektorzy szkół-gospodarzy oraz władze powiatu. Nowego obiektu gratulowała uczniom, szkołom i władzom powiatu, który jest jednostką prowadzącą szkoły średnie Małgorzata Połeć ze Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty.

Poświęcenia obiektu dokonał ksiądz Jan Kularski, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego, której kościół znajduje się po sąsiedzku z halą.

Pierwsze punkty na nowej hali zdobył członek zarządu powiatu Adam Ciok, który rzucił kosza.

Na otwarciu hali dla Mickiewicza i Elektryka poznaliśmy też maskotę – orła Adasia – który będzie dopingował sportowców grających swoje mecze na hali. Z obiektu korzystać będą między innymi żeńska drużyna siatkówki Dana Gameb UKS Relaks Skarżysko-Kamienna oraz klub sportów walki UKS Relaks Skarżysko-Kamienna.

Dziś hala już stoi i jest gotowa, aby rozgrywać w niej zawody sportowe i odbywać rozmaite wydarzenia, ale nie miała ona szczęścia. Otwarcie nastąpiło z blisko rocznym opóźnieniem, a najpoważniejszym powodem opóźnienia było zawalenie się szczytowej ściany hali, które nastąpiło podczas zeszłorocznych silnych wichur.

Szczęścia podczas budowy nie miał też znajdujący się na ternie II LO blisko stuletni dąb posadzony jako wyraz wdzięczności dla Andrzeja Bałtruszajtisa, wielce zasłużonego dla szkoły dyrektora z czasów dwudziestolecia międzywojennego. Wskutek prac budowlanych i przycięcia, drzewo uległo zniszczeniu i zostało całkowicie wycięte. Zachował się jednak kamień pamiątkowy, który dziś znajduje się przy wejściu do hali, a towarzyszy mu nowy dąb.