REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych „Jestem zdrowy – odrzucam dym papierosowy” organizowany jest z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia, który obchodzony jest 16 listopada.

Jak co roku, najmłodsi mieszkańcy Skarżyska i okolic na zaproszenie Sanepidu przygotowują scenki, w których przekazują bardzo ważne treści na temat zgubnych skutków palenia tytoniu. Jedne są poważne, inne żartobliwe, a prawie każda okraszona jest kunsztem aktorskim, recytatorskim i wokalnym dzieci i młodzieży. Wszystkie natomiast niosą jedną treść mająca nakłonić dorosłych, choć nie tylko, do rzucenia nałogu.

W czwartkowe południe zebrani w Miejskim Centrum Kultury obejrzeli siedem prezentacji w wykonaniu czterech przedszkoli, dwóch podstawówek oraz Zespołu Placówek „Przystań”. Jury w składzie Katarzyna Michnowska-Małek, Beata Rybarczyk-Czajkowska i Ewelina Adamczyk przyznało nagrody w dwóch kategoriach:

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Przedszkola

I miejsce:
Przedszkole Publiczne nr 6

II miejsce:
Przedszkole Publiczne nr 7

III miejsce:
Przedszkole Publiczne nr 4

Szkoły podstawowe

II miejsce ex aequo:
Zespół Placówek „Przystań”
Szkoła Podstawowa nr 2

III miejsce:
Szkoła Podstawowa nr 13

Nagrody trafiły do wszystkich zespołów biorących udział w konkursie.

Celem Powiatowego Przeglądu Małych Form Teatralnych „Jestem zdrowy – odrzucam dym papierosowy” jest promowanie wśród dzieci i ich rodziców zachowań prozdrowotnych, podniesienie poziomu wiedzy na temat szkodliwości palenia tytoniu i propagowanie mody na niepalenie oraz postaw odpowiedzialności za życie własne i innych.

Konkurs organizują wspólnie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Skarżysku oraz Miejskie Centrum Kultury, a nagrody ufundować zostały przez Urząd Miasta.

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to