Rodzina ze Skarżyska straciła dom w pożarze. Niepełnosprawny człowiek jest bez dachu nad głową

2960
fot. Państwowa Straż Pożarna w Skarżysku-Kamiennej
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

W mijającym tygodniu pożar strawił dom jednorodzinny państwa Oleś na ulicy Grota Roweckiego w Skarżysku-Kamiennej. Dom nie nadaje się do odbudowy. Bliscy i znajomi ruszyli z pomocą. Przez zbiórkę internetową każdy może dorzucić coś od siebie, aby rodzina mogła się odbudować.

Pożar w domu przy ulicy Grota Roweckiego wybuchł 3 lutego 2021 roku. W pożarze poparzeń doznała pani Ewa. Szczęściem w nieszczęściu, nie było wtedy w domu jej męża Jana, który przebywała w szpitalu. Jest niepełnosprawny, ma niedowład lewej strony ciała, co jest skutkiem udaru. W domu mieszkali jeszcze syn państwa Olesiów Sebastian i jego partnerka Sylwia.

Niewielki, drewniani i wiekowy dom nie był w stanie oprzeć się płomieniom. Nie nadaje się już do odbudowy, jak informuje drugi syn państwa Olesiów, Rafał. Dodaje, że rodzice mieli niewielkie ubezpieczenie i być może uda się im otrzymać jakieś odszkodowanie, ale raczej na pewno nie starczy na to, aby postawić nowy dom. Spalony dom trzeba szybko zburzyć, ponieważ zagraża bezpieczeństwu.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

W internecie ruszyła zbiórka pieniędzy na odbudowę domu. Pieniędzy szybko przybywa, ale wciąż dużo brakuje do tego, aby pomyśleć o jakiejkolwiek budowie nowych czterech kątów dla rodziny Olesiów.

Każdy z nas może dorzuć coś od siebie, aby rodzina mogła znów mieć własny dach nad głową

 

Rodzinie można też pomóc, przekazując rzeczy pierwszej potrzeby – ubrania, buty, torebki, plecaki, torby,  podstawową chemię lub inne najpotrzebniejsze rzeczy wedle uznania. Tę zbiórkę zainicjowali sąsiedzi.

Poniżej rozmiary i kilka informacji o potrzebujących:

  • Ewa (wiek 61) – buty 36, ubrania 38, wzrost 159 cm
  • Jan (wiek 62) buty 43, ubrania L/XL, wzrost 180 cm
  • Sylwia (24 lata) buty 38, ubrania 38/40, wzrost 160 cm
  • Sebastian (32 lata) buty 41 ubrania S/M, wzrost 160 cm

Rzeczy można przywozić w dowolnych godzinach na adres:

ul. Grota Roweckiego 87
Skarżysko-Kamienna
tel.: 510 067 108 lub 509 857 228

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here