Dwie ulice do przebudowy, jedna do poprawy

2145
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

W przyszłym roku dokończona zostanie przebudowa dwóch skarżyskich ulic, Ponurego i Asfaltowej, a fragment Piłsudskiego zyska nową nawierzchnię.

Mamy dobre wiadomości dla skarżyskich kierowców. Kilka odcinków ulic w naszym mieście zyska nową nawierzchnię. Choć to oczywiście kropla w morzu potrzeb, to na pewno odrobinę to ulży zawieszeniom aut.

Powiat dokończy ulicę Ponurego

Z powodu wysokich kosztów starostwu skarżyskiemu nie starczyło pieniędzy na wykonanie przebudowy na całej długości ulicy Ponurego. Na części tej ulicy została stara nawierzchnia będąca we fragmencie wysypana tłuczniem, a bliżej mogiły na Brzasku ma nawierzchnię ziemną.

Dobra wiadomość jest taka, że w 2020 roku ulica zostanie dokończona. – Cieszę się ogromnie, że udało nam się pozyskać dofinansowanie. Bardzo mi zależało, aby dokończyć tę ulicę. Będzie służyć mieszkańcom, ale też ułatwi dojazd m.in. do mogiły na Brzasku – mówi starosta skarżyski Artur Berus.

REKLAMA
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski

Dofinansowanie pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych. Powiat skarżyski otrzymał z niego 1,8 miliona złotych, a kosztorys opiewa na dwukrotnie wyższą kwotę. Najprawdopodobniej finansowo wspomogą przebudowę gmina Skarżysko-Kamienna oraz Lasy Państwowe.

Ulica zostanie wykonana do skrzyżowania z ul. 29 czerwca znajdująca się już na terenie gminy Bliżyn. W dalszej przyszłości, jak mówi starosta, planowana jest przebudowa dojazdu do mogiły na Brzasku i budowa miejsc parkingowych.

Miasto dokończy ulicę Asfaltową

Z tego samego funduszu środki pozyskało miasto i przeznaczy je na dokończenie innej ulicy – Asfaltowej. Ta ulica też jest już przebudowana na większości jej długości, ale pozostał fragment od torów kolejowych przy ulicy Sportowej do ulicy Mościckiego. Dofinansowanie wynosi 350 tysięcy złotych, a całkowity koszt przebudowy wynosi, jak informuje rzecznik urzędu miasta Izabela Szwagierek, nieco ponad 700 tysięcy.

Obie te ulice zostaną przebudowane w 2020 roku, a prace muszą być zakończone do końca lipca.

Budimex poprawi Piłsudskiego

Jesienią tego roku w Budimex, czyli firma budująca obwodnicę Skarżyska, w ramach rekompensaty za jazdę ciężkim sprzętem po mieście, wymieni nawierzchnię na odcinku Piłsudskiego od obecnej siódemki do skrzyżowania ulicy Piłsudskiego z ulicą Krasińskiego po południowej stronie, czyli prawej, jadąc od siódemki. To odcinek o długości blisko 900 metrów.

Nie będzie za to poprawy nawierzchni na innym odcinku Piłsudskiego, od ulicy Tysiąclecia do ulicy Niepodległości. Ten fragment miała w ramach zlecenie na przebudowę Wiejskiej zrobić firma Budromost.

Ten odcinek zostanie już w obecnym stanie aż całkowitej przebudowy na ulicę dwujezdniową, co zostanie wykonane w ramach dużej inwestycji obejmującej budowę wiaduktu nad torami oraz ronda na skrzyżowaniu Piłsudskiego i Niepodległości.