Sukces skarżyskiego PTH. „Z dziejów regionu i miasta” ocenione najwyżej w historii

1527
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

„Z dziejów regionu i miasta”, czyli rocznik wydawany przez Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział Skarżysko-Kamienna, otrzymał najwyższą w historii wartość wskaźnika Index Copernicus Value.

Wskaźnik Index Copernicus Value to ocena nadawana historycznym czasopismom naukowym przez platformę Index Copernicus International. Za rok 2018 rocznik „Z dziejów regionu i miasta” otrzymał ocenę w wysokości 54.20 pkt na 200 możliwych.

„Z dziejów regionu i miasta” jest ewaluowane przez ICI od kilku lat i jest to najwyższa do tej pory ocena. – Najnowsza ocena wzrosła w stosunku do poprzedniej zdecydowanie. Bardzo nas to cieszy, biorąc pod uwagę, że nie pracujemy przy roczniku na etacie, nie płacimy honorariów za teksty, ani ich nie pobieramy. Ważne, że osiągnęliśmy średni ogólnopolski poziom i na tle innych podobnych wydawnictw nie mamy się czego wstydzić. Na taką ocenę wpływ na pewno miały ciągłość, terminowość, tłumaczone na obce języki streszczenia artykułów oraz wysoki poziom i zróżnicowanie rady naukowej i recenzentów – mówi Piotr Kardyś, prezes skarżyskiego PTH.

Dotychczas wydane numery rocznika „Z dziejów regionu i miasta” można przeczytać w formie cyfrowej tutaj:

Polskie Towarzystwo Historyczne – Oddział Skarżysko-Kamienna

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

 

Osiągnięcie to zbiegło się w czasie z ważnym jubileuszem dla PTH Skarżysko. W tym roku stowarzyszenie obchodzi 12-lecie istnienia, a już w sobotę, 12 października, ukaże się kolejny, również jubileuszowy, bo 10., numer rocznika „Z dziejów regionu i miasta”.

Stanie się to podczas corocznej sesji popularnonaukowej „Skarżyskie spotkania z historią”, która odbędzie się właśnie tego dnia.

Więcej szczegółów:

Jubileuszowe „Skarżyskie spotkania z historią” – PTH zaprasza na konferencję