To była najdłuższa kadencja samorządu. Rada Powiatu Skarżyskiego zakończyła ją uroczystą sesją

588
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Uroczysta sesja Rady Powiatu Skarżyskiego odbyła się na zakończenie kadencji samorządowej 2018–24. Teraz czas na kolejne wybory.

Zbliżają się wybory samorządowe 2024, a więc i koniec obecnej, trwającej jeszcze, kadencji. Rada Powiatu Skarżyskiego zakończyła swoją pracę w niej uroczystą sesją, która odbyła się szkole muzycznej.

Tak jak i sesja Rady Powiatu Skarżyskiego na 25-lecie istnienia Powiatu Skarżyskiego, tak i ta była inna od codziennych. Nie tylko ze względu na miejsce, ale też i na przebieg. Nie było interpelacji, dyskusji ani głosowań.

Podsumowania i podliczania

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Były za to podziękowania, odznaczenia i przemówienia. Te ostatnie głównie podsumowujące. A było co podsumowywać, ponieważ, co zaznaczył Przewodniczący Rady Powiatu Skarżyskiego Jacek Jeżyk, była to kadencja wyjątkowa. Przede wszystkim ze względu na długość – trwała prawie 5,5 roku.

Ta mijająca kadencja po rejdzie do historii. To z jednej strony kadencja najdłuższa, bo prawie 5,5-letnia, a z drugiej, moim zdaniem, najlepsza. Udało się wiele zrobić, było wiele dobrej współpracy, choć w tym czasie mieliśmy takie wydarzenia jak pandemia i wojna na Ukrainie.Jacek Jeżyk, Przewodniczący Rady Powiatu Skarżyskiego

Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej dokonało jej podsumowania. Padło mnóstwo liczb, szczególnie odnoszących się do pieniędzy. Wśród między innymi:

 • 146 milionów złotych – ponad tyle w sumie wydano na rozmaite inwestycje
 • 106 milionów złotych – tyle z powyższej kwoty pochodziło z dofinansowań zewnętrznych
 • 12 milionów wydano na inwestycje w nowe obiekty sportowe
 • 5 milionów złotych wydano na likwidację barier architektonicznych w budynkach użyteczności publicznej powiatu

W kwestiach finansowych włodarze powiatu podkreślali, że w tej kadencji Powiat Skarżyski nie zaciągnął żadnego kredytu na swoje działania.

Starosta Artur Berus, wymieniając dokonania w tej kadencji, wskazał wiele zrealizowanych inwestycji. Wśród nich znaczącymi były: przebudowa wiaduktu nad torami, budowa przejść dla pieszych, renowacja mogiły na Brzasku, budowa obiektów sportowych przy szkołach powiatowych oraz termodernizacje, w tym m.in. budynku, gdzie przeniesiono urząd pracy. Wymienił również te wciąż jeszcze trwające, w tym przede wszystkim rozpoczętą niedawno przebudowę ulicy Tysiąclecia w Skarżysku-Kamiennej.

Medale dla pracowników, podziękowania dla radnych

Koniec kadencji był też okazją do podziękowań za pracę w jej czasie. W przypadku części pracowników również za pracę wcześniejszą.

Kilkanaścioro pracowników za długoletnią służbę otrzymało medale.

Medalem złotym za długoletnią służbę odznaczeni zostali:

 • Elżbieta Hucińska
 • Marzena Midura-Łukomska
 • Małgorzata Surmacz
 • Ewa Tusznio

Medalem srebrnym za długoletnią służbę odznaczeni zostali:

 • Karina Działak
 • Monika Pogodzińska
 • Irena Witaszek-Kapusta

Medalem brązowym za długoletnią służbę odznaczeni zostali:

 • Anna Bugajska
 • Urszula Wrona

Radni mijającej kadencji również otrzymali podziękowania. W Radzie Powiatu Skarżyskiego 2018–24 zasiadali: Tadeusz Bałchanowski (członek zarządu powiatu), Mieczysław Bąk, Artur Berus (starosta), Bożena Bętkowska (wiceprzewodnicząca rady), Bartosz Bętkowski, Katarzyna Bilska (członek zarządu powiatu), Renata Bilska, Adam Ciok (członek zarządu powiatu), Jan Gajda, Jacek Jeżyk (przewodniczący rady), Barbara Kocia, Anna Leżańska (wicestarosta), Krzysztof Ligowski, Grzegorz Małkus, Zbigniew Miernik, Emil Tokarczyk, Tomasz Wąsowski, Roman Wojcieszek, Jerzy Żmijewski.

Wszystkim wyżej wymienianym dziękował obecny na sesji Wojewoda Świętokrzyski Józef Bryk.

Sesję uświetnili muzyką gospodarze – uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Skarżysku-Kamiennej.

Ostatnią w kadencji sesję zwieńczył poczęstunek z tortem.

Przed nami już za kilka dni wybory samorządowe 2024. Odbędą się w niedzielę 7 kwietnia 2024 roku. Wśród wybranych samorządowców będą również nowi radni powiatowi. Ze swojego grona wybiorą oni potem nowego starostę i zarząd.

 

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to