Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Dostaliśmy dwa zestawy zdjęć z zabaw mikołajkowych sprzed lat w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Nie znamy dokładnych dat ani innych okoliczności. Może Wy, nasi Czytelnicy, pomożecie? A może nawet sami znajdziecie się na zdjęciach?

Archiwalne zdjęcia dostaliśmy od Edwarda Krokowskiego, niegdyś fotoreportera gazety Nasze Słowo, który przed laty fotografował miasto i skarżyszczan.

Tutaj więcej o Edwardzie Krokowskim, fotoreporterze, który na kliszy utrwalił wiele ważnych chwil w historii Skarżyska-Kamiennej:

Edward Krokowski – poznaniak, który fotografował Skarżysko

REKLAMA

Podoba Ci sie ten tekst? A może też inne na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Edward Krokowski znalazł fotografie podczas porządków w garażu. Nie były opisane, więc nie był w stanie podać nawet przybliżonych dat ani żadnych innych okoliczności.

Mamy dwa komplety zdjęć. Łatwo rozpoznać, że jest to Miejskie Centrum Kultury, ówczesny Zakładowy Dom Kultury, ponieważ wiele elementów wystroju wciąż jest w MCK.

Jeden zestaw zdjęć to fotografie czarno-białe, drugi – kolorowe. Można jedynie przypuszczać, że starsze zostały zrobione w latach 80., a kolorowe już być może w latach 90.

Mamy nadzieję, że Czytelnicy szybko rozwikłają zagadkę, a nawet znajdą siebie lub swoich znajomych na zdjęciach.

Jak poinformował nas ówczesny dyrektor placówki Jerzy Tambor, są to zdjęcia z zabaw choinkowych dla dzieci pracowników Zakładów Metalowych Mesko.

Część odbitek zdjęć mamy w kilku egzemplarzach. Chętnie podarujemy je osobom, które są na nich. Zapraszamy w takiej sytuacji do kontaktu na e-mail proskarzysko@gmail.com.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Zdjęcia starsze

 

Zdjęcia nowsze