Roman Kornecki NATURA… lnie. Wystawa pejzaży skarżyskiego artysty, ex-strażaka, już do podziwiania w MCK

512
Roman Kornecki
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

„NATURA… lnie” – taki tytuł nosi wystawa obrazów Romana Korneckiego, którą możemy już oglądać w galerii Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Rozpoczęła się tradycyjnym wernisażem.

Roman Kornecki jest rodowitym skarżyszczaninem. Przez lata był strażakiem, ale po przejściu na strażacką emeryturę zamienił sikawkę na pędzel. Dzięki temu możemy podziwiać piękne widoki Skarżyska oraz jego bliższych i dalszych okolic.

Na indywidualną wystawę Romana Korneckiego w jego rodzinnym mieście musieliśmy czekać, jak sam powiedział, aż dziesięć lat. W międzyczasie wystawiał swoje obrazy w skarżyskim MCK na wystawach zbiorowych Skarżyskiej Grupy Twórców SKART, którą przez pewien czas kierował. Oczywiście, pokazywał też swoje dzieła poza swoim miastem, zarówno w regionie jak i poza.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Teraz znów Roman Kornecki ma swoją autorską wystawę w swoim rodzinnym mieście, która rozpoczęła się wernisażem 12 kwietnia 2024 roku. Nosi tytuł „NATURA… lnie”. Ten tytuł zdradza wszystko. Na wystawie dominują pejzaże. Wprawne oko dopatrzy się niejednokrotnie naszych okolic. Są też widoki miejskie, z dominacją malowniczych zabytkowych miast i miasteczek jak choćby Chęcin, Opatowa Czy Kazimierza Dolnego

Dziękując za przybycie, Roman Kornecki tłumaczył swój wybór takiej, a nie innej tematyki.

Witam rodzinę, przyjaciół i znajomych, którzy mnie dobrze znają, i wiedzą, jak maluję. Szczególnie jednak witam nieznajomych, którzy poświęcili chwilę, aby poprzebywać z naturą. Poprzebywać z obrazami, na których chciałem przedstawić naturę, jaka jest w rzeczywistości. Starałam się zrobić tak, żeby oglądający obrazy zatrzymali się na chwilę i mogli odetchnąć, patrząc na to, co jest ładne w naturze. Chciałbym, żeby każdy miał swoje własne i miłe wrażenia.Roman Kornecki

Podczas wernisażu tło muzyczne zapewnił gitarzysta Krzysztof Sokołowski.

Wystawa będzie czynna do 25 maja 2024 roku. Można ją oglądać w godzinach otwarcia Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku przy ul. Słowackiego 25. Wstęp jest wolny.

Roman Kornecki urodził się w 1959 roku w Skarżysku-Kamiennej. Z zawodu jest technikiem pożarnictwa, a malarzem z zamiłowania. Maluje od wielu lat, a jego ulubiona technika to olej oraz grafika. Tematami jego prac są malownicze pejzaże, często wzbogacone motywem rodzajowym. Malując je,  artysta czerpie inspirację z malarstwa holenderskiego. Jego obrazy wisiały na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w wielu galeriach Polski. Na co dzień wiszą w domach w kraju i za granicą. Artysta należy Skarżyskiego Klubu Twórców SKART, któremu przewodził przed kilku laty. Jest też członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to