Skarżyski oddział PTH jest po zebraniu. Ma nowego prezesa

2896
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Na poniedziałkowym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddział Skarżysko-Kamienna dokonano wyboru nowych władz organizacji. Nowym prezesem został Marcin Medyński.

W tym roku podczas corocznego zebrania PTH Skarżysko dokonano nie tylko podsumowania mijającego roku i omówienia bieżących spraw, ale dokonano wyboru nowych władz na kolejną kadencję.

Przez najbliższe trzy lata skarżyskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Historycznego pokieruje Marcin Medyński, który zastąpił na tym stanowisku Piotra Kardysia.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Ustępujący zarząd PTH Skarżysko uzyskał absolutorium. Wiceprezesami stowarzyszenia zostali Krzysztof Zemeła i Piotr Kardyś.

marcin medynski
Marcin Medyński

Historycy, jak co roku, podsumowali minione dwanaście miesięcy. W tym okresie doszło do kilku istotnych wydarzeń. Jednym z nich było wydanie monografii Suchedniowa. Wydano też kolejny, już dziesiąty, rocznik „Z dziejów regionu i miasta”, a jego premiera miał miejsce na corocznej konferencji „Skarżyskie spotkania z historią”.

Ważnym wydarzeniem było otwarcie wystawy „Długa noc pełna koszmarów. Skarżysko-Kamienna w okresie II wojny światowej” składającej się z fotografii i dokumentów ze zbiorów Marcina Medyńskiego, przygotowanej wspólnie z Muzeum im. Orła Białego. Wystawę można wciąż oglądać w MCK na I piętrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here