Skarżyski Turniej Tańca Sportowego 2021: Tancerki ze Skarżyska na podium

1760
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

W pierwszej edycji Turnieju Tańca Sportowego, jaki odbył się w Skarżysku-Kamiennej, kilkukrotnie na podium stawały gospodynie. Stawka była mocna i liczna, a do Skarżyska przyjechali tancerze z kilku województw.

Po kilku latach przerwy do Skarżyska znów zawitały taneczne ekipy, aby wziąć udział w dużym turnieju. Na Turniej Tańca Sportowego do Skarżyska zaprosił Uczniowski Klub Sportowy Celsium Skarżysko-Kamienna.

Na hali I Liceum Ogólnokształcącego w Skarżysku swoje umiejętności zaprezentowało kilkuset tancerzy z trzech województw: śląskiego, małopolskiego i, najliczniej reprezentowanego, świętokrzyskiego. Rywalizacja odbywała się w kategoriach art dance i cheerleaders.

W tym gronie były dwa zespoły skarżyskie: UKS Celsium i Teatr Tańca Skardance, które kilkukrotnie stawały na podium.

REKLAMA
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski
Dziękuję za Wasze poparcie. Bądźmy razem. Budujmy wspólnie  - Bartosz Bętkowski

Na podium stanęli:

I miejsce

  • Hanna Adwent i Zuzanna Przygoda – cheerleaders duety junior

II miejsce

  • Magdalena Pukowska i Sandra Misiak – cheerleaders duety senior
  • Natalia Stobiecka i Emilia Szczygieł (Teatr Tańca Skardance) – art dance duety senior

III miejsce

  • Teatr Tańca Skardance – art dance formacje senior
  • Angels – cheerleaders formacje junior młodszy
  • Magdalena Pukowska i Sandra Misiak – art dance duety senior

– Skarżyski Turniej Tańca Sportowego okazał się wielkim sukcesem organizacyjnym, między innymi dzięki wielkiemu zaangażowaniu nauczycieli, rodziców, a także wolontariuszy. Dali z siebie wszystko, co mogli, pomagali od samego początku do końca. W organizację zawodów zaangażowanych było wielu wolontariuszy, głównie obecnych i byłych cheerleaderek z Angels. Z pełnym profesjonalizmem podeszli do swoich zadań i pokazali, że można na nich liczyć. Szczególne podziękowania należą się dyrektor I LO Martynie Maćkowiak, która nam zaufała i udostępniła budynek szkoły i halę sportową. Turniej był współfinansowany ze środków Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego i Powiatu Skarżyskiego i dzięki temu wsparciu finansowemu mogliśmy zorganizować turniej na wysokim poziomie i zapewnić zawodnikom nagrody – powiedziała organizatorka turnieju Edyta Pukowska.

W przerwach pomiędzy występami tancerzy rywalizujących o laury zaprezentowali się młodzi tancerze ze Skarżyska – z przedszkola nr 16 przygotowani przez Elżbietę Spadło, Przedszkola nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 2 przygotowane przez Justynę Klimaszewską-Malik oraz wokalistka Oliwia Jarosz, uczestniczka The Voice Kids.

W Skarżysku wystąpiły zespoły Mimesis ze Świętokrzyskiego, Teatr Tańca Skardance ze Skarżyska-Kamiennej, Angels z UKS Celsium Skarżysko-Kamienna, Axis z Suchedniowa, Skandal z Sosnowca, Liderki z Zielonek, Folk Cheer z Szaflar, Cheerleaders Podhale z Nowego Targu oraz Szkoła Kieleckiego Teatru Tańca.