Spacerowa - przebudowa
Ten fragment Spacerowej jeszcze poczeka na przebudowę
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Krótki, ale bardzo ważny i jednocześnie będący w fatalnym stanie odcinek ulicy Spacerowej w Skarżysku-Kamiennej doczeka się przebudowy. Miastu do remontu dołoży powiat.

Odcinek ulicy Spacerowej na osiedlu Dolna Kamienna w Skarżysku, od ulicy Żurawiej w kierunku ulicy Jastrzębiej ma zaledwie ok. 100 metrów długości. Co więcej, jest to ulica ślepa. Ślepa, ale bardzo ważna.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

 

Wśród korzystających z tej ulicy są wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2. To często osoby niepełnosprawne i im jest szczególnie ciężko poruszać się po żużlowej drodze gęsto usianej dołami oraz kałużami.

 

Taka sytuacja skończy się jednak jeszcze w tym roku. Ten odcinek ulicy Spacerowej jeszcze przed końcem 2021 roku zyska twardą nawierzchnię i parking. Droga będzie wybudowana na długości ogrodzenia ośrodka, a dalej, do ulicy Jastrzębiej, poprowadzi chodnik. Uliczka będzie mieć miejsca parkingowe.

Ulica Spacerowa jest ulicą miejską i to gmina Skarżysko-Kamienna wyłoży większość kwoty na remont. Jak informuje zastępca prezydenta miasta Andrzej Brzeziński, w budżecie jest zarezerwowane 800 tysięcy.

Do przebudowy ulicy Spacerowej dorzuci się też Powiat Skarżyski. Będzie to 100 tysięcy złotych.

Po wyremontowaniu tego fragmentu ulica Spacerowa będzie miała na całej długości twardą nawierzchnię. Wcześniej, w 2016 roku, przebudowany został fragment od ulicy Piaskowej do ulicy Chłodnej.

Spacerowa już gotowa. Sportowa – jeszcze nie

 

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to