REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

W Miejskim Centrum Kultury trwa właśnie nietypowa wystawa. Zamiast dzieł sztuki są na niej dzieła matki natury. Konkretnie – są to egzotyczne zwierzęta, z przewagą pająków. Wszystko odbywa się na rzecz Tosi Majewskiej, chorej dziewczynki ze Skarżyska-Kamiennej.

Gdy przychodzimy do Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej na wystawę, zazwyczaj oglądamy na niej dzieła stuki – obrazy, rzeźbę, fotografię.

Tym razem mamy okazję zobaczyć to, co stworzyła sama natura. Właśnie rozpoczęła się tam wystawa terrarystyczna „Spiderland. W pajęczej sieci”. Jak nazwa wskazuje, zobaczymy tam zwierzęta, jakie trzymane są w terrariach.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Najwięcej jest pająków, ale nie takich, jakie zaglądają do naszych mieszkań. Są tam pająki rozmiarów, jakich w Polsce nie spotkamy. Malutkie okazy też resztą są.

Ponadto są węże, w tym waż zbożowy, z którym można sobie zrobić zdjęcie, ponieważ jest to gatunek niejadowity. Zobaczymy tam także kolorowe żaby oraz owady.

Zresztą, inną wystawę też można przy okazji obejrzeć. Na ścianach wiszą wciąż fotografie z wystawy „Władysław Bogacki, Pocztówki z Galicji 1920–1939”:

Po Brukseli, Barcelonie, Sydney pora na Skarżysko. Słynne zdjęcia Władysława Bogackiego można oglądać w MCK na wystawie „Pocztówki z Galicji 1920–1939”

Zwierzęta na wystawie to własność skarżyszczanina Łukasza Mazurczaka, który ma imponującą hodowlę. Jak zdradza, zajmuje się tym już kilkanaście lat.

On i obsługa wystawy „Spiderland. W pajęczej sieci”, ekipa Fundacji Triada, chętnie opowiadają o zwierzętach, a te, które nie są niebezpieczne, wyjmują z terrariów, aby można było przyjrzeć się im bliżej.

Warto zajrzeć na wystawę nie tylko po to, aby zobaczyć egzotyczny świat zwierząt, ale też po to, aby wesprzeć małą dziewczynkę, mieszkankę Skarżyska-Kamiennej, Tosię Majewską. Antosia urodziła się z poważną wadą serca i musi przechodzić operacje oraz inne zabiegi. Niewykluczone, że w przyszłości będzie musiał przejść przeszczep serduszka.

Wystawa jest bowiem wydarzeniem charytatywnym. Wpływ z wejściówek, które wcale nie są drogie, bo kosztują tylko 10 złotych, zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Tosi. Również wpływ ze sprzedaży wystawowych gadżetów zasilą zbiórkę.

Na okoliczność wystawy powstała specjalna zbiórka internetowa dla Tosi Majewskiej na SiePomaga: 

Wystawa „Spiderland. W pajęczej sieci” rozpoczęła się w środę 27 kwietnia 2022 roku i będzie czynna do soboty 30 kwietnia. Czynna jest w godzinach 10.00–18.00.

Wystawę „Spiderland. W pajęczej sieci” organizują Fundacja Triada, M Spiders i Miejskie Centrum Kultury

Zapraszamy!