Dr Marcin Witek
Dr Marcin Witek
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Mity i fakty na temat prostaty i problemów z nią związanych były tematem wykładu, jakiego udzielił urolog dr Marcin Witek dla członków stowarzyszenia i zaproszonych gości.

Świętokrzyski oddział Stowarzyszenia Mężczyzn z Chorobami Prostaty „Gladiator” zorganizował w Skarżysku Kościelnym spotkanie połączone z wykładem na temat chorób prostaty. Obecni na nim panowie, w większości już członkowie stowarzyszenia, mogli dowiedzieć się, czym prostata jest, jakie są z nią problemy i jak je leczyć oraz jak im zapobiegać.

Stowarzyszenie „Gladiator” w zeszłym roku zorganizowało w Skarżysku duże sympozjum na temat chorób nerek, a tym razem skupiło się na swojej „specjalności”, czyli prostacie.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Tym razem było to mniejsze, kameralne, spotkanie, które odbyło się w świetlicy na Kościelnym. Jak zapowiadają władze stowarzyszenia, planują więcej właśnie takich mniejszych spotkań połączonych z wykładami, na których można zdobyć istotną wiedzę. – Celem naszego stowarzyszenia jest uświadamiać mężczyzn na temat chorób prostaty oraz na temat swojego ciała generalnie – mówił Władysław Pocheć, sekretarz świętokrzyskiego oddziału Gladiatora.

Dr Marcin Witek
Dr Marcin Witek

Wykładowcą sobotniego spotkania był dr Marcin Witek, który pracuje w Klinice Urologii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii oraz przyjmuje w skarżyskich przychodniach, m.in. w kolejowej. Szczegółowo wyjaśnił, czym jest prostata, jakie pełni funkcje i jakie choroby oraz przypadłości z nią związane mogą spotkać mężczyzn.

Była więc mowa o przeroście i raku prostaty oraz sposobach badań i leczenia. Jak zawsze podczas podobnych wykładów, dużo miejsca poświęcono szczególnie ważnej roli systematycznych badań profilaktycznych. – Cieszy to, że coraz więcej panów przychodzi do lekarza w fazie profilaktycznej, gdy szanse na zapobiegnięcie poważnym komplikacjom są duże – powiedział lekarz.

Spotkanie było też okazją do wręczenia odznak członkom stowarzyszenia. Z rąk prezesa stowarzyszenia w naszym regionie Janusza Marszczyka otrzymali je wszyscy obecni na spotkaniu już zapisani do niego panowie.

Gościem spotkania była przewodnicząca rady Gminy Skarżysko Kościelne Marzena Piętak, która zapewniła zebranych, że będzie służyć pomocą i lokalem na podobne spotkania w przyszłości.

Współorganizatorem spotkania było skarżyskie Stowarzyszenie Brydża Sportowego „Szlem” skupiające fanów brydża. Wielu panów należy do obu tych organizacji.

Władysław Pocheć
Władysław Pocheć
Marzena Piętak
Marzena Piętak

dr Marcin Witek
dr Marcin Witek

Janusz Marszczyk
Janusz Marszczyk