Tu każdy jest mile widziany! Strefa Lokalnej Aktywności Społecznej w Skarżysku już zaprasza

1298
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Strefa Lokalnej Aktywności Społecznej w Skarżysku to nowe miejsce, gdzie będzie dużo ciekawych inicjatyw mających na celu łączyć ludzi i budować aktywne społeczeństwo. Założyła je Fundacja Ludzie z Natury.

Po otwarciu Bazy Leśnej Oskoła skarżyska Fundacja Ludzie z Natury stworzyła kolejne miejsce, gdzie można ciekawie i pożytecznie spędzać czas. Zarówno otrzymując, jak i dając coś od siebie.

To nowe miejsce to Strefa Lokalnej Aktywności Społecznej, czyli Strefa LAS. Mieści się przy ulicy 1 Maja 124 (nastąpiło przeniesienie z ul. Rejowskiej).

Strefa LAS otwiera się

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Witryna lokalu wygląda jeszcze niepozornie, szyldy i inne informacje pojawią się wkrótce, ale w środku już się dużo dzieje. Strefa LAS funkcjonuje już od początku miesiąca, a uroczyste otwarcie odbyło się w sobotę 14 października 2023 roku.

Inauguracja Strefy Lokalnej Aktywności Społecznej był uroczysta, ze specjalnymi punktami w programie, ale już tego dnia każdy miał okazję przekonać się i spróbować tego, co oferuje Strefa LAS. Mowa tu nie tyle o pysznym poczęstunku i torcie, które tego dnia zachęcały do skosztowania, ile o różnych inicjatywach, które szykuje Fundacja Ludzie z Natury.

Strefa LAS jest określana jako Międzypokoleniowe Miejsce Spotkań, czyli będzie miejscem, gdzie będzie mógł przyjść każdy z każdym możliwym tematem, sprawą, potrzebą czy problemem. To miejsce, gdzie będzie można tematy przedyskutować, potrzeby spełniać, a problemy rozwiązywać.

Strefa LAS zaprasza

Do strefy LAS można przychodzić, zarówno szukając pomocy, jak i ją oferując. Jest tam tablica typu „potrzebuję-oferuję”, gdzie można zostawić ogłoszenie w razie potrzeby, a jednocześnie zaoferować pomoc, gdy potrzebować jej będą inni.

Przez cztery dni w tygodniu, od poniedziałku do czwartku, Strefa LAS będzie otwarta i każdy może tam wejść „z ulicy”, aby posiedzieć, pogadać czy zaangażować się w różne działania, w tym pomoc innym. Słowem – być aktywnym społecznie. W pozostałe dni tygodnia będą się tam odbywać dodatkowe wydarzenia, o których organizatorzy będą informować. W Strefie LAS będzie bowiem wiele różnych wydarzeń, zarówno cyklicznych, jak i okazjonalnych. Spotkania, warsztaty, wykłady, a nawet zajęcia rekreacyjne jak np. joga.

Jest tam też kącik z ubraniami z drugiego obiegu, gdzie można wybrać coś dla siebie, a jednocześnie zostawić coś dla innych. To samo będzie można robić z jedzeniem, ponieważ znajduje się tam jadłodzielnia.

Strefa Lokalnej Aktywności Społecznej w Skarżysku to dzieło całej ekipy Fundacji Ludzie z Natury, ale szczególnym oczkiem w głowie będzie dla Martyny Błaszczyk-Filipiak. Ona wspólnie z Agatą Klimek i Marią Filipiak, uroczyście otworzyła to nowe ciekawe miejsce na mapie Skarżyska.

Strefa LAS to miejsce, gdzie każdy będzie mógł się czuć bezpieczny, gdzie będzie mógł rozwijać swój potencjał, dzielić się pasjami. Liczymy, że to miejsce będziemy tworzyć wspólnie. Mamy jego wizję i chcemy zaproponować wiele od siebie, ale jesteśmy otwarcie na potrzeby i pomysły naszej społeczności. Mamy nadzieję, że w tym miejscu zaczynać będziemy od rozmów, a efekty będzie można zobaczyć już w całym Skarżysku.Martyna Błaszczyk-Filipiak

Zapraszamy do Strefy Lokalnej Aktywności Społecznej!

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to