Młodzi siatkarze STS-u i siatkarki Gali pojadą na finał ogólnopolskich zawodów Kinder Joy of Moving 2023

838
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

W tegorocznym finale rozgrywek Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of Moving wystąpią cztery zespoły ze Skarżyska-Kamiennej – z STS-u i Gali Skarżysko.

W najważniejszych siatkarskich imprezach świata mamy zawodników rodem ze Skarżyska, jak choćby Adrian Staszewski i Wojciech Żaliński, którzy wygrali Ligę Mistrzów z ZAKSĄ, a tymczasem rosną kolejne talenty, które, miejmy nadzieję, kiedyś pójdą w ich ślady.

Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of Moving to największa impreza w siatkówce dla jej najmłodszych adeptów. Właśnie zakończyły się rozgrywki na szczeblu województw i poznaliśmy uczestników wielkiego ogólnopolskiego finału.

W nim zagrają cztery zespoły ze Skarżyska-Kamiennej.


Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to

STS Skarżysko-Kamienna wyśle na finał jeden zespół – czwórki. Do zespołu w składzie: Kacper Kaczmarczyk, Jan Piątek, Przemysław Kocz i Aleks Kwiecień będzie dobranych dwóch rezerwowych z grona: Patryk Zarzycki, Szymon Krawarski, Aleks Ćwieluch, Bartłomiej Tarka. Pierwszym trenerem jest Tomasz Frąckiewicz, a pomaga mu Grzegorz Wierzbowicz.

Jak mówi Grzegorz Wierzbowicz, klub liczy na dobry występ. W pierwszej kolejności na wejście do najlepszej szesnastki, a potem dalej. Byłby to duży sukces i jest w zasięgu chłopców, którzy na etapie wojewódzkim nie przegrali żadnego meczu.

Czwórka STS-u Skarżysko po wygranym finale wojewódzkim; fot. STS Skarżysko/Facebook

Gala Skarżysko wyśle na niego trzy zespoły:

  • Dwójki: Nadia Zagożdżon, Emilia Solecka, Laura Lewandowska. Trenerzy: Małgorzata Adamus i Cezary Lisowski – 1. miejsce w województwie
  • Trójki: Monika Stachoń, Barbara Grudnicka, Gabriela Rak, Maja Wrona, Lena Komada. Trener Cezary Lisowski – 2. miejsce w województwie.
  • Czwórki: Wiktoria Karcz, Amelia Barszcz, Maria Figarska, Maja Kosowska, Julia Sikorska, Gabriela Ubysz. Trener Michał Waligóra – 2. miejsce w województwie.

W finale wojewódzkim bardzo dobrze spisały się też trenowane przez Małgorzatę Adamus, uczestniczki kategorii jedynek, czyli single, ale te kończą rozgrywki właśnie na etapie wojewódzkim:

  • miejsce: Oliwia Ziomek
  • miejsce: Hanna Witkowska
  • miejsca: Lilla Bilska
  • miejsce: Nina Dąbrowska

Klub liczy zarówno na dobre wyniki, jak i niezapomniane przeżycia. Impreza jest imponującym przedsięwzięciem.

Mamy nadzieję, że dziewczęta pograją i zajmą wyższe lokaty, niż w zeszłym roku, ale mamy świadomość, że poziom jest bardzo wysoki. Na pewno będzie to konfrontacja z zawodniczkami z całej Polski, sprawdzenie umiejętności i tego, czego jeszcze musimy się nauczyć. Sama impreza jest niezapomnianym przeżyciem i na długo zapada w pamięć. Nasze dziewczyny nie mogły się doczekać finału i walki o wyjazd. Tam też spotkamy wielu znajomych z całej Polski.Agnieszka Kamińska, sekretarz klubu Gala Skarżysko-Kamienna

Krajowy finał Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of Moving odbędzie się od 7 do 9 lipca 2023 roku w Gliwicach w tamtejszej Arenie Gliwice.

Powodzenia!

Fot. Gala Skarżysko-Kamienna, archiwa prywatne