Skarżysko kontra najlepsi w Polsce! Młodzi siatkarze STS-u i Gali Skarżysko rywalizowało o mistrzostwo Polski w minisiatkówce

707
REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Dwa skarżyskie kluby siatkarskie, Gala i STS, pojechały do Gliwic, aby rywalizować w wielkim finale rozgrywek Kinder Joy of Moving, czyli mistrzostw Polski w minisiatkówce.

Nasi siatkarze i siatkarki zmierzyli się z najlepszymi ekipami w Polsce. Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce o Puchar Kinder Joy of Moving to największe i najważniejsze wydarzenie siatkarskie dla dzieci i młodzieży w naszym kraju.

W finale, który odbył się w Gliwicach, STS Skarżysko wystawił jeden zespół chłopców w czwórkach, a Gala Skarżysko – trzy drużynach – w dwójkach, trójkach i czwórkach.

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

Najlepiej spisali się chłopcy Skarżyskiego Towarzystwa Sportowego, którzy zajęli 10. miejsce. Mogli być na dziewiątym, ale nie przystąpili do meczu o tę pozycję, ponieważ musieli wracać do Skarżyska, a na zawody wybrali się pociągiem.

Z takiego wyniku zadowolony jest trener Grzegorz Wierzbowicz:

To nasze najwyższe miejsce w tych zawodach w historii. Jest lekki niedosyt, że nie zagraliśmy tego ostatniego meczu, bo była duża szansa na jedną pozycję wyżej. Generalnie jednak wszyscy jesteśmy zadowoleni. I ja z trenerem Tomaszem Frąckiewiczem, i zawodnicy, i ich rodzice. Zagraliśmy bez kompleksów. Teraz z nadzieją patrzymy na tych chłopców, którzy przez dwa lata będą teraz walczyć w kategorii młodzików. Jeszcze może nie w tym, ale w kolejnym sezonie chcemy być w finałach mistrzostw Polski.Grzegorz Wierzbowicz, trener STS Skarżysko-Kamienna

Na 11 meczów STS wygrał siedem spotkań, a cztery przegrał, w tym ostatnie oddał walkowerem.

STS wystąpił w składzie: Kacper Kaczmarczyk, Jan Piątek, Przemysław Kocz, Aleks Kwiecień, Patryk Zarzycki i Szymon Krawarski. Trenerzy: Grzegorz Wierzbowicz i Tomasz Frąckiewicz.

Gala Skarżysko-Kamienna miała w finale drużyny we wszystkich trzech kategoriach, co też jest największym osiągnięciem w historii klubu.

Oto wyniki Gali:

21. miejsce – dwójki. Skład: Nadia Zagożdżon, Emilia Solecka, Zuzanna Kowalik, Amelia Stasik. Trener: Małgorzata Adamus.

31. miejsce – trójki. Skład: Monika Stachoń, Barbara Grudnicka, Gabriela Rak, Maja Wrona, Apolonia Cieślak. Trener: Cezary Lisowski.

31. miejsce – czwórki. Skład: Wiktoria Karcz, Amelia Barszcz, Maria Figarska, Maja Kosowska, Gabriela Ubysz, Nikola Fornal. Trener: Michał Waligóra.

Udział w tak prestiżowych zawodach to jedno, ale dla naszych młodych siatkarek i siatkarzy przeszyciem było też spotkanie ze znanymi polskimi siatkarzami. Na zawodach byli obecni Joanna Wołosz, rozgrywająca reprezentacji Polski oraz Malwina Smarzek, atakująca reprezentacji oraz Dawid Dulski (Aluron CMC Warta Zawiercie), Kamil Szymura (PSG Stal Nysa) i Artur Szalpuk (Projektu Warszawa). Grę młodych sportowców obserwował także Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Gratulacje dla naszych klubów!

Oba kluby dziękują sponsorom i samorządowcom za wsparcie i przychylność, a rodzicom za pomoc. Kierują podziękowania dla: Zarząd Województwa Świętokrzyskiego, Starosta Skarżyski, Zarząd Powiatu Skarżyskiego, Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennej i Prezydenta Skarżyska-Kamiennej, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Skarżysku-Kamiennej, firma Barel Jerzy Urban i Wspólnicy, Kancelaria Księgowa dr Edyta Piątek.

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to