REKLAMA
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - telefonia komórkowa - Skarżysko-Kamienna

Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej zaprasza do siebie w Dzień Wojska Polskiego. Będą atrakcje już znane, ale też i całkiem nowe, w tym bitwa na czołgi.

Święto Wojska Polskiego obchodzimy 15 sierpnia. W tym roku ten wypada ono w niedzielę, więc to idealna okazja, aby ten dzień upamiętnić wizytą w muzeum w Skarżysku-Kamiennej. Muzeum im. Orła Białego zaproponuje w ten dzień dodatkowe atrakcje.

Zobacz relację ze Święta Wojska Polskiego 2021 w Muzeum Orła Białego:

Rudy 102 i inne atrakcje na Święto Wojska Polskiego W Muzeum Orła Białego w Skarżysku. Była świetna zabawa!

REKLAMA
R-PRO - Budowa domów – Generalny wykonawca

 

Po raz kolejny do Skarżyska-Kamiennej zawita Grupa Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej Komisariat w Radomiu. Pasjonaci historii policji tym razem zaprezentują „opowieść o karabinie”. Będzie można zobaczyć, jak wyglądają, i jak działają historyczne karabiny używane przez polskie wojska w latach 1914–20. Będą wśród nich takie między innymi takie karabiny jak Arisaka, Carcano, Lebel, Mannlicher czy Mosin.

Rekonstruktorzy zaprezentują też kolekcję masek przeciwgazowych oraz nieco tajemniczego urządzenia o nazwie „hydropult” – ich nowego nabytku.

Z karabinami zjawi się też Strzelecki Klub Sportowy „Patria”. Z ich karabinów będzie można postrzelać do tarczy i poćwiczyć w ten sposób oko.

Tego dnia w MOB będzie dużo więcej czołgów. Nie będą to jednak czołgi naturalnej wielkości, a miniatury w skali 1:16. Są to modele zdalnie sterowane, więc pokazy będą bardzo dynamiczne. W programie imitacje bitew i innych działań z użyciem tych pojazdów. Ten pokaz zaprezentują członkowie grupy skupionej na forum rctank.pl.

 

Dzień Wojska Polskiego w Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się w niedzielę 15 sierpnia 2021 roku w godz. 14.00–18.00.

Wstęp w cenie standardowych biletów.

Zapraszamy!

Zobacz też:

StuG IV już czeka w Muzeum Orła Białego w Skarżysku na zwiedzających

 

Podoba Ci się to, co robimy na ProSkarżysko? Więc może postawisz nam kawę? Dziękujemy! :)

Postaw nam kawę na buycoffee.to