Skarżyszczanin Tadeusz Sikora dyrektorem Muzeum Wsi Kieleckiej na dłużej

1127
tadeusz sikora muzeum dyrektor
Tadeusz Sikora
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna
Scarnet - internet światłowodowy - Skarżysko-Kamienna

Tadeusz Sikora, pochodzący ze Skarżyska-Kamiennej historyk, został wybrany dyrektorem Muzeum Wsi Kieleckiej.

Tadeusz Sikora tymczasowo objął obowiązki dyrektora Muzeum Wsi Kieleckiej wiosną tego roku, zastępując na tym stanowisku poprzedniego dyrektora, Mariusza Masnego. Funkcję tę miał sprawować przynajmniej do czasu wyłonienia nowego szefa placówki w konkursie.

Tadeusz Sikora wygrał konkurs i będzie dyrektorem przez najbliższą kadencję, która może trwać od 3 do 7 lat.

Zobacz jak powstaje nowa inwestycja w Skarżysku-Kamiennej - Apartamenty dostępne w ofercie ARCAB Investments - R E K L A M A

Tadeusz Sikora mieszka w Skarżysku-Kamiennej. Wcześniej był kierownikiem Oddziału Dziedzictwa Narodowego w Departamencie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. W przeszłości był dyrektorem oraz pełnił inne stanowiska w Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku. Pracował również jako nauczyciel. Z wykształcenia jest historykiem.

Muzeum Wsi Kieleckiej to muzeum etnograficzne z siedzibą w Kielcach, ale składa się z kilku oddziałów: Dworek Laszczyków w Kielcach, Park Etnograficzny w Tokarni, Zagroda Czernikiewiczów w Bodzentynie, Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here